6. un 8.klases mācību ekskursija

Š.g. 21.oktobrī Staiceles pamatskolas 6. un 8. klases skolēni kopā ar savām audzinātājām devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai klātienē, lai iepazītos ar Latvijas bankas Naudas pasaule interaktīvās finanšu izglītības un informācijas centru, kurā skolēni ieguva informāciju par naudas politiku, apriti un vēsturi. Turpinājumā skolēni apmeklēja Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju, kurā ieguva ieskatu par vilcienu attīstību mūsu valstī, klātienē iepazina ar tvaiku, akmeņogļu darbināmo vilcienus, kā arī kādos vilcienos tika pārvadāta Latvijas dzelzceļu vadība, ikdienas iedzīvotāji un, kā tika pielāgoti un aprīkoti speciālie vilcieni iepriekšējā gadsimtā .

Skolēni iepazinās ar Rīgas vecpilsētas arhitektūru. Apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Pie ieejas sagaidīja Latvijas bankas simtgadei veltītai izstāde Vērtību zīmes mākslinieka Artūra Analta veidotā pilsētvides objekts Mūsu saule. Lai to izveidotu, konkursa kārtā no vairāk nekā 900 Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbiem, tika atlasīti 369 zīmējumi par tēmu Mūsu pasaule, mūsu nākotne, kurā ir arī iekļauts mūsu skolas 8. klases skolnieces Alises Tiltiņas darbs. Skanot gongu skaņam skolēni devās muzeja iekšienē, kur klātienē skatīja Latvijas vecmeistaru darbus no 18 gadsimta, brīnišķīgo telpu iekārtojumu un baudīja sudraba monētu burvību, kur mākslinieki iedvesmu smēlušies no Latvijas nozīmīgajiem cilvēkiem, notikumiem, priekšmetiem.

Ekskursijas noslēgumā skolēniem nācās praktiski pielietot un klātienē iepazīt jaunākās tehnoloģijas, lai orientētos apkārtējā vidē, t.i. tirdzniecības centrā Alfa un pielietojot savas zināšanas un prasmes iepērkoties.

Audzinātājas: Vizma Tiltiņa un Lana Berga-Sedleniece

ekskursija