Alojas Ausekļa vidusskolā – novada Mazais gudrinieks 2019

Gudrinieks

Publikācija laikrakstā Auseklis 2019.gada 10.maijā:

Alojas Ausekļa vidusskolā atkal pulcējās novada erudītākie skolēni no 2., 3. un 4. klases. Skolēni savas zināšanas rādīja gan mācību priekšmetos, gan nestandarta situācijās. Šogad daudz jautājumi skāra IT jomu, dabaszinības. Esam moderni un laikmetīgi, tomēr nevaram aizmirst arī savu vēsturi, izcelsmi un to, ka esam Alojas novada iedzīvotāji.

2. un 3. klašu grupā šogad 1. vieta Mairitai Voldei (Staiceles pamatskola), 2. vieta Alojas Ausekļa vidusskolas skolniekam Kristapam Ķirsim, 3. – Amandai Zeiļukai (Staicele), savukārt atzinības ieguva staicelieši Elīza Šļaukstiņa un Jānis Brents, arī alojiete Evelīna Lāce.

2019. gada Mazā gudrinieka 4. klašu grupā 1., 2. un 3. vietas balvas aizceļoja uz Alojas Ausekļa vidusskolas 4.a klasi. 1. vieta Sabīnei Liepiņai, 2. – Madarai Ulmei un 3. – Regnāram Kamalim. Turpat uz papēžiem mina atzinības ieguvušie skolēni Ance Pilipāviča, Gustavs Slotiņš (Alojas Ausekļa vidusskola) un puisis no Ozolmuižas pamatskolas Roberts Gūtmanis.

Līdztekus konkursam profesionāli pedagogi no Rīgas Laboratorium.lv vadīja nodarbības, kur skolēni varēja veikt eksperimentus. Konkursa dalībnieki un arī Alojas Ausekļa vidusskolas 2. un 3. klašu skolēni iejutās autotransporta un reaktīvo dzinēju inženiera lomā, veidojot mašīnu ar reaktīvo dzinēju. Skolēni uzzināja par ātrāko virszemes transportlīdzekļu veidiem un ātruma rekordiem, paši veidoja savas sacīkšu (balona) mašīnas ar reaktīvo dzinēju, lai iegūtu lielāku braukšanas ātrumu. Šo pasākumu atbalstīja SIA Tēraudiņi īpašnieks Valdis Možvillo, biedrības Atbalsts Alojas Ausekļa vidusskolai valdes locekle un ilggadēja mecenāte Ineta Miezīte. Skaistas enciklopēdijas un grāmatas, mākslinieku darinātas pūcītes tiešām sagādā prieku skolēniem. Tāpat konkursu atbalsta un tajā piedalās Alojas Ausekļa vidusskolas direktore Ina Šternfelde, tā norisē ieinteresēta ir novada domes izglītības darba speciāliste Ilze Kapmale. Šī konkursa rezultāti ļauj mums cerēt, ka Alojas novada nākotne būs drošās rokās.

Uz tikšanos 2020. gada Mazajā gudriniekā!

Inatra VAĻICKA, Alojas Ausekļa vidusskolas sākumskolas metodiskās komisijas vadītāja