Baltā galdauta stunda Staiceles pamatskolā

Baltā galdauta stunda

Visā Latvijā ir aicinājums svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu jeb Baltā galdauta svētkus, lai pie balti klātiem galdiem atzīmētu 4. maiju – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.

Tāpēc Staiceles pamatskolā 3. maijā noritēja Baltā galdauta stunda, kuru organizēja Staiceles pamatskolas Skolēnu pašpārvalde ar skolotāju Maiju Andersoni. Neskatoties uz to, ka svētki sākās pašā rīta agrumā, skolas aktīvākie – pašpārvalde – spēja saposties un būt moži, lai radītu svētkus paši sev, visas skolas skolēniem un darbiniekiem.

Pasākumu iesākām ar informatīvu video par 4. maiju – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Tam sekoja Staiceles pamatskolas direktores Sandras Brokānes uzruna par to, ka ir svarīgi būt savas valsts patriotiem, svinēt piemiņas dienas un svētku dienas ne tikai skolā, bet  arī ģimenēs. Protams, nodziedājām Latvijas valsts himnu Dievs, svētī Latviju. Bet spēli iesākām ar viktorīnu Vai atpazīstat latviešu filmas?  Zināšanas par latviešu kino pierādīja skolotājas, atpazīstot gan senākas, gan jaunākas filmas.  Protams, skolotājas uz jautājumiem atbildēja teicami.

Ņemot vērā to, ka mūsu skolas skolēniem patīk dziedāt, mums bija Dziedāšanas spēle, kurā jāklausās iedungotās dziesmas melodija, kad melodija atpazīta, dziesma visiem kopīgi jānodzied. Lai gan ar dziesmu atpazīšanu tik labi neveicās, dziedāt  karaoki izdevās  lieliski.  Dziedāšana bija ļoti vienojoša.

Lai mēs spētu parādīt savu saliedētību, aicinājām klases uz Burtiņu spēli, kurā aizsietām acīm no burtiem jāsaliek kāds vārds saistībā ar Latviju. Uzdevumā bija ļoti būtiski sarunāties un sadzirdēt komandas biedrus, spēt padot burtus pareizā secībā, lai izveidotos īstais vārds. Komandām ar šo uzdevumu nebija viegli tikt galā, bet tas bija interesanti.

Tālāk sekoja Biogrāfijas spēle, kurā piedalījās gan skolotājas, gan skolēni. Uzdevums noteikti nebija no vienkāršākajiem – tas prasīja koncentrēšanos un klausīšanos. Vienā no biogrāfijām uzzinājām faktus par latviešu dzejnieku, publicistu, īsās prozas (epifāniju) autoru, tulkotāju, scenāristu Imantu Ziedoni, bet otrā par mūsu valsti – Latviju. Gan dalībnieki, gan skatītāji no šī uzdevuma varēja paņemt kādu interesantu un noderīgu faktu.

Pasākuma gaitā uzspēlējām arī Vecvārdu spēli, minējām vārdus, kuri agrāk lietoti vai joprojām tiek izmantoti sarunu valodā. Uzdevuma veikšanā piedalījās klases un to audzinātājas. Lai gan bija jāmin vecvārdi, kurus ikdienas sarunvalodā neizmantojam, klašu kolektīvi ar uzdevumu viegli tika galā.

Bet noslēguma spēlē Dzimšanas dienas ballīte skolēniem no 5. līdz 9.klasei tika uzdoti izzinoši  jautājumi par visdažādākajiem tematiem, piemēram, par Latvijas ģeogrāfiju, kultūru, mākslu, sasniegumiem.

Baltā galdauta stundas noslēgumā mēs vienojāmies skaistā un patriotiskā kopdziesmā Mana dziesma. Pasākumu noslēdzām ar vārdiem Tev mūžam dzīvot, Latvija!

Viesturs Titovs, Staiceles pamatskolas Skolēnu pašpārvaldes prezidents

Galdauta stunda