Ceturtās klases mācību ekskursija

ekskursija

Tāpat kā katru gadu, arī šogad, mūsu klase brauca ekskursijā. Bijām Valmieras pusē.

No sākuma mēs apmeklējām Dabas un tehnoloģiju parku „Urda” Daibē. Nodarbības nosaukums „Es. Vide. Drošība.” Nodarbībā uzzinājām, kā justies droši smago mašīnu tuvumā. Mums pastāstīja, cik daudz šoferis redz, kad sēž pie stūres. Sapratām, ka vislabāk viņš redz tos, kuri ir pie mašīnas sānu aizmugures. Autoskolas “Lauris” pārstāvis ļāva mums iekāpt smagajā Volvo automašīnā un iemācīja, ka uz ceļa svarīgi trīs likumi: Apstājies! Paskaties! Pamāj!

Vēl Urdā kopā ar Latvijas Valsts policijas pārstāvjiem runājām par drošu dzīvi gan skolā, gan mājās. Vienā nodarbībā no kartona gatavojām mašīnu, kura uz priekšu brauc ar gaisa palīdzību. Pārbaudījām, kuram no klasesbiedriem izgatavota visātrākā mašīna. Nobeigumā ar autobusu izbraukājām atkritumu poligonu. Cik tur daudz atkritumu! Tas mums lika padomāt, ka ikdienā tos vajadzētu samazināt.

Vēl mēs bijām nodarbībā Vidzemes augstskolas virtuālajā laboratorijā, kur klausījāmies prezentāciju par virtuālo un papildināto realitāti. Uzzinājām, ka tā ir ne tikai zinātnes un medicīnas nākotne, bet to izmantosim arī ikdienā skolā, arī izklaidēs, piemēram, spēlēs. Arī paši izmēģinājām virtuālās realitātes spēli, tas bija interesanti.

Nākamā nodarbība notika Valmieras muzejā, nodarbības nosaukums „Katram savs krekls.” Paši zīmējām uz krekliem, ko vēlējāmies – dzīvniekus, burtus, puķes, ornamentus, mašīnas. Muzejā bija arī siena ar vēlējumiem Valmierai. Es arī vienu uzrakstīju. Vēl muzejā bija daudz gleznu un senu lietu. Mūsu paaudze nezina, kā skanēja vecā himna, bet tur bija iespēja to paklausīties.

Noslēgumā devāmies uz mākslas galeriju, fantāziju zemi „Neonija”, kur mēs varējām vērot pasakainus skatus. Varējām pasapņot pie sapņu koka. Un viena mana izsapņotā vēlēšanās jau piepildījusies. Tāpēc varu teikt, ka tā ir brīnumu pasaule!

Šī ekskursija bija ļoti interesanta, labi pārdomāta, izglītojoša.

Paldies skolotājai Maijai un programmai „Latvijas skolas soma”!

Lai mums vairāk ir tādas ekskursijas!

Dace Štemere, Staiceles pamatskolas 4. klases skolniece

ekskursija