Ciemiņi no Anglijas, Bedfordas

tikšanās

Februāra vidū pie mums Staiceles pamatskolā bija ieradušies ciemiņi no Anglijas pilsētas Bedfordas Tomas Kanons (Tomas Cannon) un viņa māte. Tomas mācās Goldingtonas Akadēmijā (Goldington Academy), kurā vidējo izglītību iegūst 660 skolēni vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Skolas specializācija ir zinātne un tehnoloģijas, un tā ir viena no lielākajām un prestižākajām skolām Bedfordas apkārtnē. Bedforda (87,7 tūkst. iedzīvotāji) atrodas apmēram 70 km no Londonas.

8. un 9. klases skolēniem bija iespēja ar viņiem sarunāties un uzzināt daudz ko par viņu dzīvi Anglijā, Bedfordā un Goldingtonas akadēmijā (vidusskolā). Tomas pastāstīja par savu skolu, mācību stundām un aktivitātēm. Viņa hobijs brīvajā laikā ir niršana; viņš ir apceļojis un guvis daudz pozitīvu emociju dažādās pasaules vietās. Protams, visas sarunas norisinājās angļu valodā.

Mēs, savukārt, Tomasam un viņa mātei izrādījām skolu un visus kabinetus, kā arī kaimiņskolu- Staiceles Sporta Profesionālo vidusskolu. Tomas bija ļoti ieinteresēts un pārsteigts, ka mēs mācāmies tik mazā un jaukā skolā, jo skola, kurā viņš mācās, ir 6-7 reizes lielāka.  Mūsu viesiem ļoti patika mūsu skola, viņi bija ļoti priecīgi uzzināt ko jaunu. Viņi bija ļoti pārsteigti par to, ka Staicelē ir tik ļoti atvērti un jauki bērni. Arī mums šī bija lieliska iespēja iepazīties ar pozitīvu, ieinteresētu 15 gadus jaunu puisi no Anglijas. Tomas angļu valodas skolotājai un mums uzdāvināja mācību grāmatu, kura tiek izmantota mācoties angļu valodu un literatūru; arī mums tā var noderēt, lai dažādotu mācību procesu.

Milzīgs paldies bijušajai Staiceles pamatskolas skolotājai Inesei Baltmanei, skolotājām Vizmai Tiltiņai un Vizmai Lūsei, kuras noorganizēja mums šādu brīnišķīgu tikšanos!

Ieva Reide, Staiceles pamatskolas 9.klases audzēkne

tikšanās