Erasmus + projekta ‘’Domāsim par mūsu nākotnes darba dzīvi’’ (‘Let’s think about our future working life’) īstenošana - gatavošanās starptautiskajai tikšanās Igaunijā

siena

Aprīļa sākumā Staiceles pamatskolas skolēni Ieva Loreta Reide, Andra Rozenberga (9.kl.), Elvīra Īle, Una Prokopoviča, Elīna Konrāde un Amanda Konrāde (8.kl.) un viņu skolotājas Vizma Lūse un Irēna Graviņa gatavojas doties uz Igauniju, Uulu pamatskolu, lai īstenotu Erasmus + projektu ‘’Domāsim par mūsu nākotnes darba dzīvi’’ (‘Let’s think about our future working life’).

Saskaņā ar mūsu projektu pirms došanās uz Igauniju, lai sagatavotu šo vizīti, skolēniem bija jāveic divi uzdevumi:

• Dažādu vietējo ekonomikas nozaru analīze: lauksaimniecība, rūpniecība, pakalpojumi un tūrisms, kurā katrai  skolai bija jāveic pētījums par savas pilsētas un novada teritorijas uzņēmumiem.
  • Pētījums par dabu, rūpniecības un citu faktoru ietekmi uz dabu, dabas saglabāšanu, kā samazināt negatīvo ietekmi uz to.

Lai skolēni varētu labāk sazināties tiekoties, skolēni kopā ar saviem skolotājiem izveidoja lapu vietnē Twinspace, kur ietvertas noderīgas frāzes  dažādās valodās.

Projekta vizītes laikā Igaunijā ir plānotas dažādas aktivitātes, kas saistītas ar vietējo uzņēmējdarbību (tikšanās un darbnīcas kopā  ar vietējo uzņēmumu pārstāvjiem), zvejniecību (zvejas ostas apmeklējums), tūrismu (dienas ekskursija uz Kihnu salu, lauksaimniecību (lauku saimniecības apmeklējums  Kurgjā), mežsaimniecību (mežsaimniecībai veltīta  programma Kabli apmeklētāju centrā), kā arī dažādas nodarbības, aktivitātes skolā starptautiskās skolēnu grupās.

Skolēni ar lielu nepacietību gaida šo pirmo projekta vizīti, jo viņi cer iegūt daudz jaunus iespaidus, emocijas un vērtīgas zināšanas un apgūt jaunas prasmes, satikt jaunus draugus, iepazīt dzīvi igauņu ģimenēs.

Vizma Lūse, projekta koordinatore Staiceles pamatskolā

Ar domām, ko skolēni sagaida no darbošanās šajā projektā un ciemošanās Igaunijā, varat iepazīties vietnē