Latvijas skolas soma pasākumi

Attēlu rezultāti vaicājumam “Iniciatīva „Latvijas skolas soma””

Staiceles pamatskolā

2019. gadā  septembris – decembris

Video un foto: https://photos.app.goo.gl/QDuNf6LY4eoA2hKR9

Informācija par pasākumu

Apraksts

Laiks: 2019. gada 15. oktobrī

Klase: 5.– 9. klase

Nosaukums: Meistarklase ar aktrisi Elīnu Vāni.

Visiem zināma un iemīļota aktrise - Elīna Vāne, seriāla "Viņas melo labāk" - iecienītā Baibiņa, Lilitas Bērziņas balvas ieguvēja, divkārtēja "Spēlmaņu nakts" laureāte, Valmieras Drāmas teātra aktrise.

Iespēja tikties un iepazīties ar aktiera darbu un izprast tā būtību, uzzināt daudz saistošu un interesantu lietu par filmēšanas laukuma aizkulisēm, stāsts par filmas "Bille" tapšanu, grimma nozīme ikdienā un darbā, fotografēšanās, jautājumu uzdošana, kā arī radošs darbs kopā ar pašu aktrisi.

Laiks: 2019. gada 1. novembrī

Klase: 1. – 3. klase un 4. – 5. klase

Nosaukums: Drāmas darbnīcas  Velniņi un  Eža kažociņš.

Rakstniecības un mūzikas muzejs.

Dalībnieki kopīgi ar vadītāju lasīja pasaku, tērpās maskās un veidoja izrādi.
Dalībnieki ieklausījās daiļdarba valodā, izjuta tās ritmu, attīstīja tēlaino domāšanu un pašizpausmes prasmes kā literārā darba interpretētāji.

Laiks: 2019. gada 8. novembrī

Klase: 1. – 9. klase

Nosaukums:  Koncertstāsts Latvijas gadsimts

Vēsturisks muzikāls ceļojums par to, kā sākās profesionālā mūzika Latvijā, kā tā attīstījās, un kāda tā ir šodien. Ar stāstiem un vizuālām projekcijām vokālā grupa UNIVERSUM izdzied Latviešu komponistu radītās mūzikas ceļu, sākot ar tautasdziesmu vācēju un apdarinātaju Jāni Cimzi, ar stāstu par dziesmu „Dievs svētī Latviju” un Kārli Baumani, Latvijas konservatorijas dibinātāju Jāzepu Vītolu, turpinot ar Emīlu Dārziņu, Arvīdu Žilinski, Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Jāni Lūsēnu, Zigmaru Liepiņu un Uldi Marhileviču. Vokālajā ansamblī UNIVERSUM apvienojušies četri profesionāli mūziķi ar bagātu pieredzi klasiskās un tautas mūzikas žanros. Ansambļa dalībnieki Baiba Rudzīte, Līga Paegle, Mikus Abaroniņš un Rihards Rudzītis.

Laiks: 2019. gada 27. novembrī un 13. decembrī

Vieta: Valmieras muzejs

Klase: 4. klase, 5. klase

Nosaukums:  Muzejpedagoģijas nodarbība  Katram savs krekls

Auduma apgleznošana ir aizraujoša un interesanta nodarbošanās, jo tā ļauj skolēnam ar savu individuālo pieeju un fantāziju būt oriģinālam, izjūtot krāsu un darbošanās prieku. Muzeja mākslinieces vadībā skolēniem tiek dota iespēja padarīt košāku izskatu savam līdzpaņemtajam krekliņam, to pašiem apgleznojot.

Laiks: 2019. gada 9. decembrī

Vieta: Alojas Ausekļa vidusskola

Klase: 9. klase

Nosaukums: Horeogrāfu asociācijas

radošā nodarbība Mana runa pārliecina.

Radošajā darbnīcā skolēni uzzināja, kā prasmi uzstāties publikas priekšā var trenēt un ar uzdevumu un spēļu palīdzību atbrīvoties no satraukuma kļūdīties citu priekšā. Skolēniem tika doti praktiski padomi, kā veiksmīgi uzstāties un sagatavoties publiskai runai, kā arī bija iespēja pēc tam zināšanas izmēģināt praksē. Nodarbību vadīja K. Berķis no Horeogrāfu asociācijas.

Skolēnu pārdomas pēc koncertiem

Nodarbība  Meistarklase ar aktrisi Elīnu Vāni  2019. gada 15. oktobrī

• Aktrise parādīja, kādai jābūt īstai aktrisei. Esmu sajūsmā!
  • Šādas nodarbības vajadzētu biežāk, jo tajās var redzēt, kāda patiesībā ir aktiera profesija.
  • Es zināju, ka Elīna Vāne ir forša aktrise, bet šodien  viņa arī man iemācīja daudzas un  interesantas lietas, piemēram, kā neuztraukties, ja ir jāuzstājas.
  • Es domāju, ka aktieri ir citādāki cilvēki, ne tādi, kā parastie. Bet laikam ir kā parastie, tikai drošāki un runīgāki.
  • Lai kļūtu par aktieri, daudz jāmācās, jo jāatceras daudz tekstus no galvas.
  • Elīna Vāne  ļoti forša aktrise. Man patika, kaviņa lika arī mums spēlēt kā īstiem aktieriem.

Drāmas darbnīcas Velniņi  2019.gada 1. novembrī

• Patika, ka varējām darboties paši, tikai pateica, kas jādara.
  • Interesanti, ka aktieriem bija tērpi un rekvizīti. Man ļoti patika!
  • Viss bija labi saprotams, jo pirms darbošanās tika izrunātas lietas, kuras saistītas ar teātri.

Drāmas darbnīcas  Eža kažociņš 2019. gada 1. novembrī

• Interesanta pasaka ar laimīgām beigām.
  • Nezinājām, ka pašiem būs jāspēlē teātris, pat jātēlo cūkas! Tas bija smieklīgi.
  • Pirmo reizi mūžā biju aktieris un man tas patika!
  • Smieklīga izrāde, kura pašiem jānospēlē, lai zinātu, vai tev patīk būt aktierim.

Koncertstāsts Latvijas gadsimts 2019. gada 8. novembrī

• Koncertā skanēja  maz dzirdētas dziesmas, es domāju, ka man nepatiks, bet ļoti patika.
  • Man patika, ka solisti gan dziedāja, gan pastāstīja par dziesmām un komponistiem.
  • Bija interesanti klausīties!
  • Koncertā vislabāk patika dziesmas, kurām varēja dziedāt līdzi un, kuras bija zināmas. Īpaši patika, ka dziedājām Latvijas himnu un dziesmu „Atgriešanās.”
  • Uzzinājām par komponistiem, kurus jau pazinām un arī tādus, kurus nepazinām.
  • Man ļoti patika koncerts – īsi pastāstīja par komponistiem, gribētos, lai dziesmas ir vairāk.

Muzejpedagoģijas nodarbība  Katram savs krekls  2019. gada 27. novembrī un 13. decembrī

• Nodarbība bija interesanta un pats galvenais, ka katrs varēja zīmēt to, ko vēlējās pats.
  • Man patika, ka nodarbība notika muzejā un pēc tam varēja staigāt pa muzeju.
  • Tagad mēs zināsim, kā var apgleznot kreklus un tas nemaz nav grūti. Man ļoti patīk savs krekls.
  • Šodien krekla apzīmēšana bija visinteresantākā nodarbība. To varētu darīt arī skolā, tikai vajag speciālas krāsas.
  • Es iesaku visiem aizbraukt uz Valmieras muzeju un  iemācīties zīmēt uz krekliem.

Radošā nodarbība Mana runa pārliecina  2019. gada 9. decembrī

• Mums mācīja, kā vajadzētu pareizi runāt un izteikt savas domas. Uzzināju, kas ir stand up.
  • Bija interesanti, bet nākamreiz arī es pats gribētu pamēģināt uzstāties, šoreiz nebija drosmes.
  • Man šķiet, ka mūsdienu jaunieši neprot labi izteikties, tāpēc tādas nodarbības vajadzētu biežāk.
  • Dzirdējām, ko runāja skolēni no citām skolām.