Lielā Zinātkāres diena Staiceles pamatskolā

Zino diena

ESF projekta Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai ietvaros 4. aprīlī Staiceles pamatskolā norisinājās pasākums Lielā Zinātkāres diena, kurā  1. – 6. klašu skolēni darbojās vairākās izzinošās ZINOO darbnīcās -  grupās būvēja  laivas ar lielāku kravnesību, gatavoja papīra lidmašīnas, izzināja dažādus faktus par zinātniekiem un dažādiem pētījumiem. Bet pēcpusdienā ikviens skolas skolēns tika aicināts uz aizraujošiem eksperimentiem skolas zālē. Šī bija neparasta, bet ļoti interesanta diena skolā. Lūk, skolēnu viedokļi:

1. klases skolēni:

1. klasei ļoti patika būvēt izturīgu laivu. Izdevās! Mūsu laiva noturēja vairāk  kā 500 gramus! Ļoti, ļoti patika eksperimenti! Paldies, bija interesanti!

2. klases skolēni :

2. klases skolēniem ļoti patika praktiskā nodarbība - Laivas būvēšana un eksperimenti saistībā ar to (kravnesība, materiāla ūdens caurlaidība, iespēja gatavot katram savu īpašu laivu). Darbs komandā mums nebija svešs. Ļoti aizraujoši un interesanti bija eksperimentu demonstrējumi zālē. Vēl interesantākus tos padarīja atraktīvais pasniegšanas veids un tas, ka bērni varēja tajos līdzdarboties.

3. klases skolēni:

3. klase darbojās misijā Laiva, kurā sadalījās grupās un būvēja laivas ar (pēc iespējas) lielāku  kravnesību. Klasei patika, ka bija jādomā, kā uztaisīt laivu. Interesants bija brīdis, kad pārbaudīja, vai laiva noturēsies ūdenī, cik gramus tajā varēs ielikt. Vēl interesanti bija vērot, ka katrā komandā bija līderis, kas paveica lielāko darbu.  Mūsuprāt, šis nebija grūts darbs, taču, lai spētu izdomāt, kā uzbūvēt laivu, kas spēj panest kravu, mums bija nepieciešams ilgāks laiks.

Bijām arī zinātniskajās stacijās gaitenī, kur bija jāizlasa teksts un, atbildot pareizi uz jautājumiem, varēja vinnēt loterijā. Šajā stacijā bija jālasa gari teksti, kuros ne vienmēr bija atbilde, bet pašiem  tā bija loģiski jāizdomā. Šī nodarbība varēja būt īsāka, jo visi ātri pabeidza uzdoto darbu.

Viskolosālākie bija eksperimenti, kuros bija gan dūmi, gan sprādzieni. Tie nebija sarežģīti eksperimenti, bet mājās atkārtot tos būs grūti, jo tas varbūt arī bīstami. Patika, ka vadītāji izskaidroja, ko dara un ļāva arī mums pašiem kaut ko pamēģināt.

Šī bija viena no interesantākajām dienām skolā, jo atšķīrās no citām!

4. klases skolēni:

Bērniem ļoti patika nodarbības. Sevišķi lidmašīnu locīšana un eksperimenti. Grūtāk bija izlasīt un uztvert tekstus no informatīvajiem stendiem, bet stimulu deva tas, ka, atbildot uz jautājumiem, bija iespēja piedalīties loterijā. Kopumā viss bija lieliski! Liels paldies!