Skaļā lasīšana Staiceles pamatskolā

Klāt gada jaukākais mēnesis - maijs, kad skolēni var atskatīties uz padarītā darba rezultātiem, novērtēt savus panākumus. Daļa skolēnu var būt lepni par saviem sasniegumiem lasīšanā.

Skaļās lasīšanas konkursā varēja piedalīties ikviens skolēns. Skolēni bija savlaicīgi gatavojušies šīm sacensībām. Pirmā kārta notika klasēs, kurā tika vērtēta lasītā teksta kvalitāte un izvēlētais grāmatas fragments, lai vienlaicīgi uzrunātu un piesaistītu klausītāju, izraisot interesi par grāmatu. Klasesbiedri un  skolas eksperti izvēlējās 3 labākos lasījumus.

Otrā kārta – skaļās lasīšanas fināls. Pasākums notika pa klašu grupām: 1.- 3., 4.- 6., 7.- 9. klašu skolēniem. Sacensības atklāja skolas direktore Sandra Brokāne, priecājoties par kopā būšanas mirkli, vēlot lasītājiem veiksmi un raitu lasījumu. Skolas bibliotekāre Iveta Apsīte citēja autoru atziņas par grāmatām, lasīšanu un mācīšanos.  Tā stiprinot un padarot skaistu cilvēka dvēseli.

Žūrijā tika iesaistīti eksperti no Staiceles: bijusī skolotāja Alda Grāvere, skolas vecāku padomes locekļi Līga Straume un Aiga Baslika, skolas absolvents Viesturs Titovs, seniores Ilga Līsmane un Edīte Kalniņa.

Pasākuma dalībniekiem bija iesildīšanās uzdevumi – mēles mežģi. Pēc finālistu uzstāšanās, no skolas vēstures grāmatas ,,Mani skolas stāsti” tika lasītas mūsu skolas bijušās skolotājas, Antras Rudzītes pierakstītās skolēnu anekdotes.

Fināla lasījumos, skatītājus un žūriju priecēja 23 lasītāji. Katrā grupā tika noteikti paši labākie: Alise Seinase1.kl., Annija Zeiļuka 2.kl., Marta Leimane 3.kl., Sofija Sokolova 4.kl., Jānis Brents 5.kl., Dace Štemere 6.kl., Paula Dreimane 8.kl., Diāna Šišlo un Ernests Strokšs 9.kl. Paldies!

Bibliotekāre I.Apsīte skolēniem pasniedza pateicības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas balviņas par dalību ,,Bērnu un jauniešu žūrijā 2021”.

Pasākuma noslēgumā visi vienojās dziesmā, dziedot karaoke.

Paldies pasākuma sagatavošanā latviešu valodas skolotājām S.Jansonei, A.Timermanei, D.Priekulei, B.Krūmiņai, skolas absolventei M. Zālamanei par reklāmas veidošanu,  skolotājai G. Krogzemai  par muzikālo noformējumu.

Dace Štemere 6.klase

Foto: V.Lūse