Skolēnu pašpārvaldes aktivitātes Staiceles pamatskolā

Staiceles pamatskola

Staiceles pamatskolas aktīvākie skolēni darbojas skolēnu pašpārvaldē un organizē interesantus pasākumus. Pasākumos aicināts piedalīties ikviens skolēns un skolotājs. Pirmais mācību pusgads notikumiem bagāts!

Gadu iesākām ar Skolotāju dienas akciju. Akcijas laikā – 5. oktobrī – tērpušies koši atstarojošās vestēs, ar riteņiem apbraukājām – gan pensionārus, gan strādājošos pedagogus un dāvinājām viņiem dziesmu, dzeju un krāšņus rudens puķu un lapu pušķus.

Staiceles pamatskolas Skolēnu pašpārvaldes skolēni ir apņēmīgi un gatavi sevi izaicināt, jo, mūsuprāt, katrai nākošai dienai ir jābūt labākai par iepriekšējo. Tāpēc mēs pieteicāmies Vides interešu izglītības projektam Atkritumiem Nē! Šī projekta mērķis ir attīstīt skolēna individuālās kompetences vides izglītības jomā un veicināt skolēnu dabaszinātnes, sociālo un pilsonisko lietpratību. Skolēni projektā mācās videi draudzīgu dzīvesveidu un sevis motivēšanu atbildīgai rīcībai. Ko mēs gribam pateikt pārējiem skolēniem? Saudzēsim dabu un samazināsim atkritumus savā ikdienā!

Jauniešiem vienmēr ir patikuši svētki. Tie ir dažādi, bet mēs skolā svinējām Mārtiņdienu un Helovīnu. Pasaulē ir tradīcija, ka 31. oktobrī – Helovīna vakarā – bērni pārģērbjas par dažādiem mītiskiem un populāriem tēliem un, apstaigājot mājas, prasa saldumus. Staiceles pamatskolas Skolēnu pašpārvalde šajā vakarā organizēja Spocīgo orientēšanos un Helovīna ballīti ar šausmu tuneli skolā. Mūsu mērķis bija, lai skolēni nestaigā pa citu mājām, jo ne visi šos svētkus svin, bet gan interesanti pavadītu laiku skolā. Un šis pasākums mums tiešām izdevās, jo visiem patika spocīgā orientēšanās pa Staiceli ar qr kodiem, kur katrā punktā bija jānoskenē qr kods ar doto uzdevumu. Uzdevumi bija dažādi un radoši.

Staiceles pamatskolas Skolēnu pašpārvalde otro gadu pēc kārtas organizēja erudīcijas spēli – Es mīlu Tevi, Latvija! Šogad spēle notika Lāčplēšu dienā Staiceles pilsētas kultūras namā.  Mums šī spēle ļoti patīk, tāpēc mēs to vēlējāmies parādīt arī savā pilsētā. Spēlē piedalījās Alojas novada domes darbinieki, kā arī paši staicelieši.  Spēles laikā skatījāmies latviešu filmas, mēģinot atminēt filmas nosaukumus, dziedājām visi kopīgi latviešu dziesmas, spēlējam atraktīvo burtiņu spēli, minējām vecvārdus un patriotiski suminājām un sveicām Latviju. Pēc spēles, lāpu gājienā, visi kopīgi devāmies pie Salacas, kur pie ugunskura pieminējām mūsu Latvijas brīvības cīnītājus. Paldies skolēnu pašpārvaldes brašajiem puišiem, kuri vadīja arī šo pasākumu.

Diennakts tumšajā laikā ne visi mēs atceramies par atstarotāju lietošanu, tāpēc paši sev un pārējiem skolēniem atgādinājām atstarotāju nozīmīgumu un noderīgumu ikdienā – izveidojām aicinājumus būt redzamiem diennakts tumšajā laikā un izvietojām tos skolā.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā, kad ikviens gaida brīnumu, organizēsim skolā akciju Uzmini, kas rūķim zem cepures.

Es priecājos, ka Staiceles skolā ir tik aktīvi jaunieši, kuri vēlas savu un citu ikdienu padarīt interesantāku. Arī jauniešu lietu koordinatore Staicelē – Anda Timermane mūs iedvesmo ar šādiem vārdiem:

‘’Laimīgs ir nevis tas, kurš spēj saņemt vai dabūt, bet gan tas, kurš spēj dot citiem. Paejieties cilvēkam pretim un dalieties tajā, kas jums ir! Dāvājiet smaidus un labestību!  Laime ir kā saules gaisma: ja iecelsiet kādu saulē, tā apspīdēs arī jūs.’’

Viesturs Titovs, Staiceles pamatskolas Skolēnu pašpārvaldes prezidents