Sveču darbnīca Staiceles pamatskolā

sveces

2. februārī tiek svinēta Sveču diena, tāpēc Staiceles pamatskolā, dažas dienas pirms tās, skolēni darbojās sveču liešanas darbnīcā.

Lai pasākums notiktu, bija jāatrod kāds, kas zina daudz par svecēm un prot tās izgatavot. Zinošus sveču radīšanas meistarus atradām kaimiņu novadā – Mazsalacas vidusskolā. Trīs puiši: Matīss Meinards Puķulauks, Mārcis Stepanovs un Alekss Stepanovs ir nodibinājuši skolēnu mācību uzņēmumu „Lai spīd”, kurā lej sveces, pārdod tās un māca tās izgatavot arī citiem. Vairāku stundu garumā mūsu skolā gatavojām dažādu formu sveces – puķes, eglītes, cūkas, rūķus, lāčus un citas. Skolēniem šis process ļoti patika, jo katrs pats varēja izvēlēties sveces formu un to izliet.

Cerēsim, ka arī mūsu skolā kādreiz būs skolēnu mācību uzņēmumi un mēs, to ko būsi apguvuši paši, iemācīsim citiem!

Niks Andersons, Staiceles pamatskolas 5. klase