Digitālās nedēļas aktivitātes

Digitālās nedēļas ietvaros 22. un 24. martā Staiceles pamatskolas skolēni piedalījās Staiceles pilsētas bibliotēkas organizētajās nodarbībās “Ceļa soma skolas beidzējiem” un “Atbildība internetā”.

Nodarbībā “Ceļa soma skolas beidzējiem" piedalījās 9.klases audzēkņi, kuri iepazinās ar e-grāmatu interneta lietotnēs “BIS Alise”, “Letonika” un “3TD e-grāmatu bibliotēka”.

Bet 24.martā mūsu skolā viesojās Vidzemes reģiona pārvaldes kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Liene Kaužēna un inspektore Ilze Lapiņa. Viņas runāja ar skolēniem par atbildību, kas jāuzņemas, paužot savu viedokli interneta vidē, kādi iespējamie naudas sodi tiek piemēroti pārkāpumu gadījumā.

Skolēnu atziņas no nodarbības “Atbildība internetā”:

• bija interesanti klausīties, jo tēma aktuāla;
  • nekad nebiju iedomājusies, ka sava viedokļa paušana internetā ir nopietna lieta;
  • par šo tēmu  esmu informēta iepriekš un saprotu, ka internetā ir jāuzmanās no sliktiem cilvēkiem, jo mēs nevaram zināt, kas ar mums sarakstās;

• ja negribi sabojāt sev dzīvi, nepārkāp robežas internetā.

Paldies Staiceles pilsētas bibliotēkas vadītājai Anitai Strokšai un darbiniecei Intai Meistarei par izzinošajām nodarbībām!

Andas Timermanes teksts un foto

Policija skolā