Tā nopietni, pa jokam!

Ar šādu devīzi 1.aprīlī mēs - Staiceles pamatskolas 2. un 4.klašu skolēni  kopā ar audzinātājām, devāmies mācību ekskursijā uz Aloju. Jau no agra rīta ierodoties kaimiņpilsētā, devāmies uz Alojas Dienas centru – iepazīties ar dažādām brīvā laika pavadīšanas iespējām. Centra vadītāja Guna Krūmiņa mūs sagaidīja ļoti sirsnīgi un iepazīstināja ar dažādām spēlēm un uzdevumiem. Aizrautīgās spēlēs laiks pagāja nemanot, tomēr mums jau bija jādodas tālāk, pa ceļam apskatot pilsētu un iepazīstoties ar to.

Nopietnā ekskursijas daļa sākās Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alojas postenī, kur mūs sagaidīja posteņa priekšnieks komandieris Ingars Dalka un dežurējošie ugunsdzēsēji. Mums pastāstīja par ugunsdzēsēju darba ikdienu un demonstrēja  cik ātri jāsagatavojas izsaukumam. Apskatījām mašīnas, dažādo inventāru. Mums tika demonstrēta arī elpošanas iekārtas lietošana.  Pateicībā par uzņemšanu skolēni bija sagatavojuši  grāmatu ar dažādiem par ugunsdzēsēju darbu saistītiem zīmējumiem un tekstiem.

Noslēgumā par pavadīto dienu bija gandarīti gan skolēni, gan skolotājas, jo visa diena bija aizraujoša un interesanta, kā arī uzzinājām daudz jauna!

Audzinātājas I.Konrāde un E.Reide