Ekskursija pa Alojas novadu

Ekskursija

Tradicionāli mācību gada beigās skolēni dodas pārgājienos un ekskursijās. Staiceles vidusskolas 1. un 3. klase ar audzinātājām Maiju Andersoni un Baibu Eglīti šopavasar iepazina savu – Alojas novadu.

Ekskursijas jaukais rīts iesākās biedrības Dzīvnieku atbalsts patversmē Alojā – vietā, kur pagaidu mājvietu rod noklīdušie, pamestie un bez saimnieka palikušie dzīvnieki. Pēc saimnieces Ingas Mauriņas-Kaļvas stāstījuma par patversmi un aizvestā cienasta dāvināšanas kopīgi pastrādājām – palīdzējām atjaunot krāsas suņu pastaigu laukuma iekārtām. Tā kā izpalīdzīgas rokas tur vienmēr noder un, protams, lai satiktu mūsu jauniegūto draugu – vilku sugas suni Roju, patversmē solījām atgriezties.

Paldies arī Alojas ZAAO atkritumu šķirošanas punkta darbiniecei, kura zinātkārajiem ekskursantiem atbildēja uz jautājumiem – kāpēc atkritumi jāšķiro un kā to darīt pareizi.

Atraktīva un interesanta bija ciemošanās VUGD Alojas postenī, kur skolēni gan iepazinās ar ugunsdzēsēju darba pienākumiem, gan aprīkojumu, ko glābēji mūsdienās izmanto. Pateicamies posteņa komandierim Ingaram Dalkam un darbiniekiem par izzinošo darbošanos kopā ar skolēniem!

Pēc pusdienām kafejnīcā Mieriņš devāmies uz Ungurpili, lai redzētu ezerā peldošās salas. Liels bija gan pirmklasnieku, gan trešklasnieku pārsteigums, kad, sēžot uzņēmējdarbības atbalsta centrā – bibliotēkā Sala zālē un lūkojoties uz ezeru, patiešām peldēja viena no mazākajām salām! Bet vēlāk lielākās salas meklējām ar tālskati, uzkāpjot pat skatu tornī. Par viesmīlību Ungurpilī sakām paldies Alojas novada projektu koordinatorei Zanei Landsmanei un bibliotēkas vadītājai Ievai Prauliņai.

Un vēl kāds jauks pārsteigums Alojas novadā! To atklājām, ciemojoties Imanta Urpena Ošlejās – bioloģiski sertificētā saimniecībā, kur viņš  audzē veselīgās šitaki sēnes. Interesantais stāstījums, sēņu pagaršošana, izskriešanās sakoptajā mežā, jautrā dziedāšana, lai (neticami, bet fakts) radītu sēnēm stresu un tās labāk augtu! Stāstījums ekskursantus patiesi iepriecināja. Izrādās, ka šīs svešzemju sēnes audzē  mežā no lapu koku bluķīšiem izveidotā iespaidīgā sēņu audzētava. Īpašnieks Imants ir liels šitake sēņu fans un šo biznesu vada jau vairāk nekā 20 gadus. Īpaši pieprasīts eksotiskais produkts ir populārā pavāra Mārtiņa Rītiņa restorānos. Šobrīd analogo biznesu Latvijā organizē tikai 2 īpašnieki, no kuriem viens ir Alojas novadā, bet otrs – Kurzemē.

Notikumiem, iespaidiem un atklājumiem bagāta šī diena bija gan Staiceles vidusskolas audzēkņiem, gan pedagogiem. Lai skaists, aktivitātēm piepildīts un interesants skolēniem kopā ar savām ģimenēm vasaras brīvlaiks!

Maija Andersone, 1. klases audzinātāja