Dzejas dienas

logo

Kad saule vakaros jau agrīnāk jūras vēsajos ūdeņos laižas, kad bērzi pa dzeltenai lapai izkaisa vējos, kad dzērves sasaucas promiešanai, kad bites viršos rūgteno atvadu saldumu vāc, tad dzejas tikšanās mēnesis – septembris atkal ir klāt.

Šajā mēnesī godinām rakstnieci Annu Brigaderi. Kurš gan nezina mazo, drosmīgo Sprīdīti un labo, sirsnīgo Maiju, kā arī nešpetno Paiju? Šīs lugas spilgti atspoguļo mūsdienu cilvēku vērtības un tikumus. Ikkatrs skolēns šajos sižetos nedaudz spēj ieraudzīt sevi pašu.

Dzejas dienas atzīmējām 17. septembrī pie Klāva Elsberga piemiņas akmens, kur tradicionāli tiekamies, lai suminātu rakstniekus – jubilārus. Katra klase bija sagatavojusi savu priekšnesumu, kurā tika attēlota Brigaderes daiļrade.

Mācību stundu laikā skolēni iepazinās ar Brigaderes biogrāfiju, lasīja dzeju, skaidroja senvārdus, vizualizēja rakstnieces dzejoļus, skatījās filmas – “Maija un Paija” un “Sprīdītis”. Pie 5. un 6. klases ar dzejas lasījumiem viesojās skolas direktore Sandra, kas iepazīstināja bērnus ar Maijas Laukmanes un Ievas Samauskas dzeju.

Vēl līdz 1. oktobrim skolas bibliotēkā ir iespējams aplūkot izstādi “Annai Brigaderei 160”.

Sagatavoja: Anda Timermane

Foto: Linda Abendrote