Barikāžu atceres diena Staiceles pamatskolā

20. janvārī tiek atzīmēta Barikāžu atceres diena. Tad pieminam 1991. gada notikumus Latvijā. Šogad aprit 31 gads, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Atzīmējot Latvijai tik nozīmīgo dienu, arī Staiceles pamatskolā notika dažādas aktivitātes. Klases stundu laikā skolēni iepazinās ar vēsturiskajiem notikumiem, skatoties filmas, lasot vēstures avotus, tā laika presi un grāmatas. Skolēni izgatavoja arī plakātus, cenšoties izprast sev noslēpumaino un sarežģīto Barikāžu laiku.

Skolas bibliotēkā ikviens interesents varēja iepazīties ar bibliotekāres sagatavotu izstādi un stāstījumu par Barikāžu laiku Latvijā. Paldies Ivetai Apsītei par vērtīgajiem matetiāliem un vēstures liecībām.

Skolā norisinājās arī militarizētas sacensības. Šīs aktivitātes organizēja Jaunsargu pulciņa instruktors Arnis Cāns. Skolēnu komandas veica 4 uzdevumus: atbildēja uz jautājumiem par Barikāžu laiku, kurināja ugunskuru un vārīja tēju, sniedza medicīnisko palīdzība un pilnveidoja sadarbības prasmes komandas uzdevumos.

Sacensībās ikviens dalībnieks pārbaudīja savu izturību, zināšanas attiecīgajā jomā, spējas un apķērību. Aktivitātes norisinājās brīvā dabā. Pūta stipri vēji un puteņoja.

Sacensībās piedalījās 5 komandas: 4., 5., 6., 7. un 9. klase. Toties 8. klases jaunieši - Krista Brente, Sabīne Ivanova, Digna Staģe un Kevins Grāvītis - bija sacensību tiesneši. Paldies jauniešiem par godprātīgu pienākumu pildīšanu!

Sīvā cīņā un veiksmīgā kopdarbā 1. vietu ieguva 9. klases komanda: Elizabete Miljone, Diāna Šislo, Elizabete Dreimane, Ernests Strokšs un Ojārs Valters Nerips.

2. vietā - 4. klases komanda: Ronaldo Gobiņš, Enija Kalniņa, Kristīne Skujiņa, Sofija Sokolova, Artis Sārs un skolotāja Iveta Apsīte.

Godpilno 3. vietu izcīnīja 7. klases komanda: Ralfs Apiņš, Kristaps Aleksandrs Balabolins, Pēteris Skujiņš, Edmunds Peņajevs un Mārcis Raibacis.

Paldies arī 5.klases komandai: Molli Veja Lubgānei, Elīzai Aldai Šļaukstiņai, Anetei Voldei, Līgai Tīriņai, Jānim Brentam.

Paldies 6.klases komandai: Dacei Štemerei, Viktorijai un Līvai Kalniņām, Emīlam Eglītim, Aivim Ivanovam, Viesturam Sedleniekam.

Paldies audzinātājām: Ivetai Apsītei, Vizmai Tiltiņai, Lanai Bergai- Sedleniecei, Valentīnai Andrejevai un Vizmai Lūsei.

Ieguvēji taču visi!

Paldies ikvienam, kas palīdzēja aktivitāšu organizēšanā. Paldies saimniekam Uldim Lūsim un  Eināram Bērziņam, jaunsargu instruktoram Arnim Cānam, sacensību dalībniekiem un tiesnešiem.

Sagatavoja: Anda Timermane

Foto: Einārs Bērziņš