Draudzības koncerts Staicelē

Koncerts

Ziemassvētki ir laiks, kad mēs kļūstam tuvāki, jaukāki un mīlošāki .

Ziemassvētki ir laiks, kad varam darīt labas lietas, tādas, kas rada prieku ne tikai pašam, bet arī visiem apkārtējiem.

Arī mūsu Staiceles vidusskola bija iniciators skaistam pasākumam - brīnišķīgam sadraudzības koncertam, kurā piedalījās Staiceles vidusskola, Staiceles Mūzikas skola un Staiceles Sporta profesionālā vidusskola, vēl tika uzaicinātas divas skolas, ar kurām mēs nākotnē gribētu veidot ne tikai kopīgus pasākumus un projektus, bet arī saglabāt un turpināt aizsākto draudzību. Pie mums ciemos bija ieradušies Alojas Mūzikas skola, kā arī Hēdemestes vidusskolas un Hēdemestes Mūzikas skolas skolēni.

Koncerts tiešām bija sirsnīgs,  radīja pirmssvētku sajūtu, kura vēl joprojām ir manā sirsniņā.

Tā kā šis ir mans pēdējais gads Staiceles vidusskolā, es gribētu vēl ilgi sirdī paturēt šo patiešām sirsnīgo sajūtu, kura lika aizmirsties mūzikas skaņās, izjust Ziemassvētku brīnuma klātbūtni. Domāju, ikviens, kurš izgāja no zāles, bija saķēris to mazo brīnumiņu savā sirdī pat tad, ja nemaz to negribēja izrādīt .

Šis koncerts bija viens no tiem mazajiem brīnums, ko tikai kopā mēs varam sagādāt  viens otram. Tieši tāpēc gribu redzēt, kā mūsu skola ar katru gadu aug lielāka un lielāka, un tādu mazu brīnumiņu kļūst aizvien vairāk.

Aleksis Oskars Staruts, Staiceles vidusskolas 9. klase

14. decembrī  Staiceles kultūras namā notika sadraudzības koncerts. Tajā piedalījās Latvijas un Igaunijas skolēni. Kopā muzicēt un labi pavadīt laiku bija ieradušies jaunie mūzikas mīļotāji no 6 skolām: Staiceles vidusskolas, Staiceles Mūzikas skolas, Alojas skolas, Hēdesmetes vidusskolas, Hēdemestes Mūzikas skolas un Staiceles Sporta profesionālas vidusskolas.

Koncertu atklāja mājinieki - Staiceles vidusskolas dziedātāji ar dziesmu  Pie Dieviņa gari galdi. Man patika dziesmas teatralizētais veidojums. Vecākie skolēni, pie rokas vedot jaunākos, pakāpeniski piepildīja skatuvi, viņiem pievienojās arī skolotāji. Pēc dziesmas izpildījuma zālē atskanēja skaļi aplausi. Turpinājumā Gundega Rozenberga un Ruslans Andrejevs (Staiceles Mūzikas skolas audzēkņi) spēlēja klavieres, izpildot sarežģītus skaņdarbus.

No Alojas Mūzikas skolas bija atbraucis ģitāristu ansamblis. Viņu izpildījumā varēja klausīties divas dziesmas. Koncertu turpināja cita grupa, piedaloties saksafonistam, kura mūs iepriecināja ar Ziemassvētku dziesmām.

Mūsu draugi no Hēdemestes pārsteidza ar dziesmu  Ave Mari, kuru izpildīja meitene ar ļoti spēcīgu balsi. Koncertu kuplināja divas vijolnieces, izpildot Argentīnas tango, tad uzstājās zēni ar pūšamajiem instrumentiem. Igauņu skolas audzēkņu uzstāšanās beidzās, pianistēm duetā spēlējot klavieres.

Tā kā tuvojas Ziemassvētki, tad koncerta izskaņā varējām klausīties populāras Ziemassvētku dziesmas Lindas Brokas (Staiceles Sporta profesionālas vidusskola) izpildījumā.

Man patika ceturtdienas pēcpusdienas pasākums! Domāju, ka šāds koncerts ir vērtīgs, jo tā sadraudzējas skolu audzēkņi, un mūzika vienoja ne tikai viņus, bet arī visus tos, kuri bija ieradušies klausīties jauno mūziķu sniegumu. Ceru, ka arī nākamgad šī tradīcija turpināsies.

Luīze Savčenko, Staiceles vidusskolas 9. klase

Foto: Einārs Bērziņš