Latvijas 100 gadei veltīts draugu koncerts Hēdemestes vidusskolā

Igaunijā

14. novembrī Staiceles pamatskolas, Alojas Ausekļa vidusskolas  un  Ģenerāļa P.Radziņa Staiceles sporta profesionālās vidusskolas audzēkņi devās uz Igaunijas Hēdemestes vidusskolu, lai kopā ar saviem draugiem  svinēt mūsu valsts simtgadi.

Mūs sagaidīja Hēdemestes vidusskolas direktore Aule Kink. Igauņu kolēģi un skolēni bija gatavojušies mūsu apciemojumam, ik uz soļa skolā to  varēja redzēt  noformējumā un viņu zināšanās par Latviju.

Vidusskolas zālē notika svētku koncerts, kurā piedalījās Staiceles pamatskolas skolēni, drāmas kolektīvs ‘’Pipars’’, Vilzēnu TN ritma grupa ‘’Radiridi’’, Alojas TN jauniešu deju kolektīvs ’’Resgaļi’’, Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles sporta profesionālās vidusskolas audzēkņi un visi Hēdemestes vidusskolas skolēni un pedagogi. Koncerta nobeigumā visi kopā dziedāja latviešu tautas dziesmas un dejoja latviešu tautas dejas.

Pēc koncerta  Staiceles pamatskolas un Alojas Ausekļa vidusskolas skolēni apmeklēja Hēdemestes novadpētniecības muzeju un mūsdienīgo ugunsdzēsēju depo.

Tikmēr Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles sporta profesionālās vidusskolas audzēkņi priekš Hēdemestes vidusskolas 7. - 12. klašu skolēniem noorganizēja galda spēles ‘’Izglāb profesoru’’  turnīru un jautājumu konkursu par Latviju. Igauņu skolēnu zināšanas par Latviju patīkami pārsteidza!

Prom braucot mūsu skolēni secināja, ka šādi braucieni ir vajadzīgi arī turpmāk, lai sadraudzētos, apgūtu valodas un pierādītu, cik pozitīvi un draudzīgi mēs varam būt.

Mēs esam kripatiņa no Latvijas - kādu mēs Latviju veidosim un prezentēsim citiem, tāda tā būs arī mums! Uz tikšanos, igauņu draugi! Tere tulemast, Latvia!  (Laipni lūdzam Latvijā!)

Sandra Brokāne, Sataiceles pamatskolas direktore