Mārtiņdiena Staiceles skolā

Mārtiņdiena

Skolā rosība. Tuvojas Mārtiņdiena. 1.- 4. Klašu skolēni jau nedēļu iepriekš gatavo telpu rotājumus. Drīz vien skolas zālīte izrotāta ar daudz krāsainām saulītēm!

Tiem, kas vēlas Mārtiņa tirgū kaut ko pārdot, jāpaveic nopietns darbs- jāizgatavo reklāma un savas preces prezentācija. Jāiegūst sertifikāts.

Beidzot klāt 9. novembris- Mārtiņdiena skolā. No paša rīta visa skolas saime pulcējas zālītē uz Mārtiņdienas ieskandināšanu. Drāmas pulciņa ‘‘Pipars’’ mazā grupiņa visus iepriecina ar izrādi ‘’Uzvāri pasaciņu’’. Īsts emociju teātris! Mazie aktieri attēlo, kā rīkojas zaķēni ar dažādiem raksturiem. Pirmās un ceturtās klases skolēni ieradušies maskās un kopā ar skolotāju Līgu ieskandina Mārtiņdienu ar dziesmām. Skolēni ir iemācījušies arī tautasdziesmas un ticējumus. Mārtiņdiena ieskandināta godam!

Nu visi dodamies uz tirdziņu! Cik daudz tirgoties gribētāju! Var nopirkt gan gardas kūciņas, cepumiņus, picas, pīrāgus, gan medu un kompotus, pašu gatavotas kartiņas un pat kastaņu krelles! Ka tikai naudas pietiktu!

Ierodas arī Mārtiņbērni no bērnudārza un  jautrība turpinās. Skolas zālītē griežam dančus un ejam rotaļās.

Mārtiņdiena, Mārtiņdiena…

Kaut varētu Mārtiņdienu