Olimpiskā diena 2018 Staicelē

Olimpiskā_diena

Staiceles pamatskolā š.g. 21.septembrī norisinājās Olimpiskā diena 2018, kuras devīze - ‘’Teniss vieno!’’.

Šī diena sākās ar lāpas skrējienu cauri Staiceles pilsētai, kura laikā viena klase nodeva otrai lāpu. Skrējiens turpinājās, kamēr dalībnieki sasniedza sporta laukumu, kuram līdzās bija uzstādīta lielā lāpa. 1. klases audzēkņi nodeva mazo lāpu Dānielam Ķīkulim. Dāniels ir 2016. gada 2. līgas čempiona titula ieguvējs ar komandu “Impar”, šī gada “Ghetto floorball” dalībnieks, kā arī ieguva 4. vietu 188 vidū. Šogad florbolists spēlē gan 2. līgā komandā'' Lielupe'', gan 1. līgā komandā ''Impar''. Dāniels arī ir kaislīgs tenisa cienītājs un Limbažu novada tenisa sacensību dalībnieks. Jaunais sportists ierindojies TOP 8 labāko spēlētāju sarakstā. Dāniels aizdedzināja lielo lāpu.

Skanot LOK himnai, Žaks Gedra pacēla olimpisko karogu un nodeva sveicienus dalībniekiem. Viņš ir viens no Latvijas talantīgākajiem kalnu slēpotājiem, kā arī 2017. un 2018. gada junioru ranga līderis. Žaks ir Latvijas Slēpošanas izlases dalībnieks jau no 2009. gada. Viņš ir piedalījies dažādās augsta līmeņa sporta sacensībās, kā Eiropas Junioru olimpiskajā festivālā, tā Pasaules jauniešu olimpiādē. Šobrīd PASAULĒ Žaks ieņem 188. vietu. Arī savā brīvajā laikā un treniņu procesā Žaks nodarbojas ar tenisa spēlēšanu.

Staiceles pirmskolas, Staiceles pamatskolas un Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas audzēkņi, kā arī skolas darbinieki plkst. 09:50 pievienojās visai Latvijai un uzsāka kopīgu vingrošanu A. Andrejeva ” Varbūt šodien, varbūt rīt ” dziesmas pavadījumā.

Pēc vingrojuma kompleksa izpildes visi dalībnieki un viesi devās, lai kopīgi nofotografētos. Šogad nolēmām veidot foto Latvijas simtgades logo formā, simbolizējot savu piederību Latvijai šajā simtgades gadā.

Tālāk sekoja fiziskās aktivitātes, kas bija saistītas ar tenisu, tā elementiem, kuras sagatavoja un vadīja Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas audzēkņi.

Pēc pusdienām interesentiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par tenisu viktorīnā “Teniss”, kur ‘’āķīgos” jautājumus bija sagatavojuši  Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas (ĢPRSSPV) 1. kursa audzēkņi.

Paldies, sakām Staiceles pamatskolas un ĢPRSSPV vadībai par sarūpētajām balvām un iespēju īstenot šo sporta dienu Staicelē, kā arī 4. kursa audzēkņiem (Lindai Brokai, Lailai Ozolai, Kasparam Ķiberam, Markam Zāmuelam), kuri domāja, realizēja un vadīja šo dienu.

Staiceles pamatskolas un Ģenerāļa Pētera Radziņa Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas sporta skolotāja Vizma Tiltiņa

Foto Linda Broka