Par gaismiņu skolas logā

Rozēnu sk.

31.oktobrī Staiceles skolas novadpētnieki, meiteņu ansambļi un dramatiskā pulciņa dalībnieki kopā ar skolotājām Ivetu Apsīti, Līgu Siliņu un Ingu Indriksoni ciemojās senioru namā ,,Ceļinieki”’ Rozēnos, lai piedalītos pasākumā ,,Par gaismiņu skolas logā”. Pasākums bija veltīts Rozēnu skolas nama celtniecības 140 jubilejai. Par skolas gadiem atmiņās kavējās bijušie absolventi Raimonds Rogenbuks, Maija Daugule, Zigrīda Lielnora, Aldona Zariņa, Maija Kažoka, Hilda Liepiņa, Zenta Berga, Velta Jēkabsone un Ligita Jirgensone. Seniori klausījās gan skaudrākās atmiņas par redzēto, kā no klases 1949. gada 25. martā izveda dažus skolēnus, gan priecīgās atmiņas par darbu naturālistu pulciņā, katram ierādītā lauciņa apkopšanu un ražas novākšanu. Nebēdnīgas bija absolventu atmiņas par dzīvošanu internātā un stāvēšanu ,,kaktā” (visi norādīja uz vienu un to pašu vietu). Bijušajiem absolventiem par skolotājiem, kuri bija stingri savās prasībās, pāri gadiem saglabājušās gaišas atmiņas. Stāstīto apstiprināja novadpētnieku sagatavotais materiāls poverpointā, kuru veiksmīgi uz ekrāna demonstrēja Markuss Irmejs. Vērojām, kā izlaidumos skolēni fotografējušies pie nu jau simtgadīgās mežābeles, kurai šogad zaru vainags uz dienvidu pusi sniedzās 11 metru platumā. Skolēni varēja salīdzināt, cik dīvaini izskatās meitenes baltos priekšautiņos, bet skolotājas gandrīz visas vienādās, tumšās krāsas kleitās vai kostīmos. Seniori un viesi vienojās kopīgās dziesmās ,,Skolas valsis” un ,,Silavas valsis”. Pasākumu krāšņāku izvērta absolventes Maijas Kažokas veidotā latviskiem rakstiem un krāsainām dzijām adīto cimdu izstāde.

Muzikālu sveicienu skolotājas Siliņas vadībā dāvāja meitenes no 1. un 4. klases ansambļa. Savukārt dramatiskā pulciņa dalībnieki skolotājas Indriksones vadībā bija iestudējuši J. Jurkāna viencēlienu ,,Labā Caune”, kur lieliski skolotājas Caunes lomā iejutās  7. klases skolniece Kendija Grāvīte. Izrāde atspoguļoja mūsdienu skolas ikdienu un problēmas.

Novadpētniecības pulciņa dalībnieki vairākas nedēļas gatavojās šim pasākumam, lai Rozēnu skolas jubilejas reizē dāvinātu no dabas materiāliem veidotu mandalu senioru nama pagalmā.  Mandalas centrā rotājās liels Helovīnu vakara ķirbis ar sveci ,,vēderā”, ko savā dārzā izaudzēja pirmklasniece Baiba Mežule.  Blakus mandalai skolēni no koka ripiņām izveidoja skaitli 140. Bijušās skolas telpās tika izveidota izstāde no Staiceles skolas vēstures arhīva ,,Rozēnu skolas vēsture”, interesenti varēja un var līdz novembra beigām fotogrāfijas apskatīt senioru nama vestibilā.

Pasākuma noslēgumā skolēni dāvināja mājniekiem izgatavotas Gudrības pūces, savukārt seniori un darbinieki iepriecināja skolēnus ar lielu konfekšu tūti un svētku cienastu - kliņģeri un plātsmaizi.

Visi kopā bijām pārliecināti, ka šis pasākums kā mīļš zieds ievijās Latvijas simtgades vainagā.

Iveta Apsīte, Staiceles pamatskolas novadpētniecības pulciņa vadītāja