8.klase mācību ekskursijā

Novembra noslēgumā Staiceles pamatskolas 8.klase devās mācību vizītē uz Brantu muižu, Valmiermuižas zirgu stalli un apmeklēja arī Seno spēkratu kolekciju Skaņkalnes pagastā. Brantu muižas dzīvespriecīgā saimniece Ilze Briede pastāstīja par muižas vēsturi un procesiem, kā ēkā atkal atgriezās dzīvība. Runājām par latviešu tautas tradīcijām un to, kā jāseko saviem sapņiem, lai piepildītu visas vēlmes. Nekad neapstāties pie sapņotā un darīt to, kas patiešām patīk. Ekskursijas noslēgumā skolēniem bija iespēja pagatavot savu pirts skrubi, izmantojot tikai dabiskus materiālus. Pēc pirts apmeklējuma devāmies uz Valmiermuižas zirgu stalli, kur apskatījām un apmīļojām tā iemītniekus. Uzzinājām daudz nedzirdētu faktu par zirgiem, vērojām, kā vingrinās zirgs, kas piedalās starptautiskās sacensībās. Emocijām bagāts piedzīvojums. Ekskursiju noslēdzām ar Seno spēkratu kolekcijas apskati. Kā atzina paši bērni- ekskursija bija ļoti interesanta, emocijām bagāta, arī izglītojoša, varējām vēl kaut kur aizbraukt, lai nebūtu tik ātri jābrauc mājās.

8.klases audzinātāja Anda Timermane