Izaicinājums - iepazīsti Limbažu novada dabu!

Vienā no skaisti saulainajām oktobra dienām Staiceles pamatskolas 1. - 3. klases kolektīvi devās rudens pārgājienā. Nostaigājot apmēram 10 kilometrus, visi kopīgi apmeklējām Dzelzāmura dižakmeni Karogos un uzzinājām, kur atrodas Greizā grava. Paldies, par to mums interesanti pastāstīja Staiceles TIC vadītāja Inese Timermane.

Pārgājiens bija ne tikai vērtīga pastaiga svaigā gaisā un sava novada iepazīšana, bet arī dažādu mācību priekšmetu apgūšana ārpusskolas nodarbībā.

Pirmā un otrā klase mērīja dabas objektu un priekšmetu garumus. Trešklasnieki - meklēja un iepazina aizsargājamos augus. Cik to tur daudz!

Iepazinām ne tikai dabu, bet arī katrs sevi: cik izturīgs esmu, cik veikls vai azartisks un kādas sviestmaizes līdzi ņemšanai protu gatavot.

Uzzinājām Dzelzāmura svētakmens apkārtmēru un atklājām, ka Karogu teritorijā ir tik daudz brīnumaina.

Prieks par kopābūšanu, jautrajiem mirkļiem un jauniem iespaidiem. Un secinājums, ka mācīties dabā un izzināt to ir gan ļoti interesanti, gan nozīmīgi, lai saudzētu.

Sadarbībā ar Staiceles TIC vadītāju Inesi 2. klases kolektīvs aizsāka savdabīgu projektu. Tajā aicina Limbažu novada iedzīvotājus doties dabā, iepazīt vēl nezināmas, bet apskatei vērtas vietas un tās nofotografēt, aprakstīt, filmēt.

Piemēram. Staiceles pamatskolas 2. klases kolektīvs sūta izaicinājumu - foto vai video - "Rekrēcijas centra Vīķi" kolektīvam no apskates vietas, kur viņi bijuši. Izaicinātajiem jāapmeklē šī vieta un jānosūta foto vai video Staiceles TIC vadītājai Inesei Timermanei kā pierādījums un apliecinājums, ka darbs paveikts. Tad savukārt "Rekrēcijas centra Vīķi" kolektīvs izvēlas apskatīt kādu no apskates objektiem novadā un sūta izaicinājumu citam mūsu kolektīvam. Un projekts turpinās, iesaistot arvien vairāk dalībnieku.

Lai mums izdodas atpūsties dabā, mācīties un iepazīt Limbažu novadu!

 

Sagatavoja: Maija Andersone, 2. klases audzinātāja

 

Video saite: https://www.facebook.com/2226850097569085/videos/4299205443481562