Latvijas skolas soma pasākumi

pasākumi

Staiceles pamatskolas skolēniem

2020. gada janvāris – maijs

Attēlu rezultāti vaicājumam “iniciatīva latvijas skolas soma”

Informācija par pasākumu

Pasākuma apraksts

Laiks: 2020. gada 16. janvārī

Vieta: Alojas Ausekļa vidusskola

Klase: 6.

Nosaukums: Radošā nodarbība Mana runa pārliecina

Kopā ar Ditu Nitišu un Dzintaru Rožkalnu radošajā darbnīcā skolēni uzzināja, kā prasmi uzstāties publikas priekšā var trenēt un ar uzdevumu un spēļu palīdzību atbrīvoties no satraukuma kļūdīties citu priekšā. Skolēniem tika doti praktiski padomi, kā veiksmīgi uzstāties un sagatavoties publiskai runai, kā arī bija iespēja pēc tam zināšanas izmēģināt praksē. Radošā nodarbībā tika veltīts laiks klausīšanās kultūras veidošanai.

Laiks: 2020. gada 11. februārī

Vieta:  Rīga

Klase: 7. – 8.

Nosaukums: Ekskursija Latvijas Nacionālās operas namā

Ekskursija, kas iepazīstina ar Latvijas Nacionālās operas namu, tā vēsturi, arhitektūru, veidotājiem, kā arī profesijām un darba specifiku operas namā.

Laiks: 2020. gada 28. februārī

Vieta: Rīga

Klase: 9.

Nosaukums: Izzinoša ekskursija pa  bijušo LPSR Drošības komitejas ēku jeb Stūra māju Rīgā

Izstāde jauniešiem par PSRS okupācijas režīma galvenās represīvās organizācijas jeb čekas darbību Latvijā - kā čeka darbojās, kāpēc tās darbinieki izsekoja, arestēja un sūtīja uz cietumiem Latvijas iedzīvotājus. Izstādē ir redzami vairāku apsūdzēto cilvēku liecību video ieraksti. Iepazīšanās ar  ieslodzījuma kamerām čekas iekšējā cietumā, kas atrodas ēkas 1. stāvā un pagrabā, pastaigas laukumu un savām acīm redzot telpu, kur 1941. gadā notika notiesāto cilvēku nošaušana.

Laiks: 2020. gada 10. martā

Vieta: Staiceles pamatskola

Klase: 7.- 9.

Nosaukums: Dabas muzeja muzejpedagoģijas nodarbības

Muzejpedagoģiskās nodarbībās  par mūsdienās aktuālām tēmām:

• Klimata pārmaiņas,
  • Ūdens piesārņojums,
  • Sugu daudzveidība.

Laiks: 2020. gada 12. martā

Vieta: Alojas pilsētas k/n

Klase: 1.- 4.

Nosaukums: Smilšu kino izrāde  Sprīdītis

Smilšu kino ir īpaša mākslas tehnika, uz speciāla gaismas galda veidojot zīmējumus un stāstus ar smiltīm, tādējādi radot gaistošu mākslu, kas, izmantojot video tehniku, ikvienam skatītājam ir vērojama uz ekrāna.

Foto no skolas arhīva: https://photos.app.goo.gl/dVX97gDowZEvmjon9

Skolēnu atsauksmes par pasākumiem:

Radošā nodarbība Mana runa pārliecina 2020. gada 16. janvārī:

• pasākums bija interesants un jautrs;
  • man patika spēlēt spēles;
  • daudz interesantu aktivitāšu;
  •  bija interesanti darboties komandās un pāros.
  • patika uzstāties, jo eju teātra pulciņā;
  • patika, ka stāvējām aplī un spēlējām uzmanības spēles;
  • interesanti bija pašiem veidot stāstiņu un dalīties ar to.

Ekskursija Latvijas Nacionālās operas namā 2020. gada 11. februārī.

• Man ļoti patika! Priecājos, ka aizbraucu šajā ekskursijā. Operas ēka ir ļoti skaista un krāšņa! Ļoti liels paldies par šo brīnišķīgo ekskursiju!
  • Man ļoti patika ekskursija un stāsts par operu. Zāles bija ļoti skaistas, greznas, baroka laika. Man ļoti patika operas gaiteņi un viņu piemērs par ziedu pasniegšanu operas māksliniekiem. Operā viss bija pārdomāts un drošs. Mums ļoti paveicās ar gidi; viņa ļoti labi mācēja mums pastāstīt par operu šodien un par operu kādreiz. Gide stāstīja interesantus faktus par sēdvietām operā, ieveda mūs pasēdēt Prezidenta ložā.
  • Ekskursija Latvijas Nacionālajā Operā un baleta teātrī man patika. Visvairāk mani interesēja skatuves aizkulises, kuras parasti nav iespējams apskatīt. Uzzinājām par nama vēstures notikumiem-darbībām un cilvēkiem. Atmiņā palicis fakts, ka zāles sienu rotās izmantoti 4 kg zelta. Uzzināt par jaunākajām izrādēm bija jauki, bet būtu forši redzēt tās dzīvē (dodoties uz tām).

Izzinoša ekskursija pa bijušo LPSR Drošības komitejas ēku jeb Stūra māju Rīgā 2020.gada 28. februārī.

• Ļoti interesants gides stāstījums par Latvijas vēsturi, varēja uzzināt, kas noticis pagātnē un varēja redzēt, kā cilvēki dzīvoja cietuma kamerās.
  • Bija interesanti tas, ka mūs aizveda uz to vietu, kur bija nošaušana, izrā’dija visas kameras un izstāstīja par to.
  • Apskatot Sūra māju man patika, ka mums pastāstīja par čekas laikiem Latvijā un par pirmā pasaules kara atstātajām sekām.

Dabas muzeja muzejpedagoģijas nodarbības 2020. gada 10.martā:

• Mēs tikām iepazīstināti ar to, cik daudz  patiešām kaitējam dabai.
  • Man patika, ka mums stāstīja par to, kā mēs varam darīt lietas dabai draudzīgāk.
  • Man nodarbībā patika eksponāti, bet gribējās dzirdēt vairāk informācijas.
  • Man patika iespēja praktiski darboties un pildīt testu. Domāju, ka šādi skolēni daudz vairāk pievērš tēmai uzmanību un vairāk iemācās.
  • Bija grupas darbi, kas bija ļoti interesanti.
  • Man patika, ka mums ļāva aplūkot izbāzeņus, somas un dažādus aksesuārus kuri tika noņemti cilvēkiem lidostās vai muitās.
  • Uzzinājām, cik slikti cilvēki ietekmē dabu.
  • Es ieteiktu visiem noklausīties šo nodarbību, jo tur stāsta par to, kā var pasargāt dzīvniekus no iznīcināšanas.
  • Šis jāzina Visiem, jo tikai mēs visi kopā varam veikt pārmaiņas uz zemes.
  • Es uzzināju, ka pat neiedomājamas lietas var piesārņot dabu.
  • Patika, ka viss bija viegli saprotams.

Smilšu kino izrāde Sprīdītis 2020. gada 12. martā:

• Man vislabāk patika bildes, jo viņas izskatījās tā kā īstā dzīvē.
  • Man patika vislabāk, kā viņa zīmēja, jo tas bija forši.
  • Forši, ka atļāva beigās pašiem zīmēt smiltīs.
  • Man patika tas, ka velns sāka dziedāt un dejot, jo man tas šķita ļoti interesanti.
  • Man vislabāk patika, ka Sprīdītis atgriezās uz savām mājām..... jo tās ir viņa mīļās, skaistās mājas!!!