Arī mūsējie projekta Latvijas Skolas Soma atklāšanas pasākumā

skolas_soma

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir ļoti nozīmīga valsts simtgades programmas daļa. Tās mērķis ir katram Latvijas skolēnam nodrošināt iespēju iepazīt un pašam pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

6. septembrī "Arēnā Rīga" norisinājās vērienīgs pasākums, veltīts Latvijas valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanai. Atklāšanas pasākuma sākumā, trīs stundu garumā, skolēniem bija iespēja piedalīties interaktīvās nodarbībās, bet tas noslēdzās ar  koncertu “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” kurā uzstājās Rūta Dūduma, The Ludvig, Laima Jansone un DJ Monsta, grupa “DaGamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, Justs, grupa “Auļi”, soprāns Līga Gita Zīriņa, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji un citi mākslinieki.  Priekšnesumos latviešu autoru skaņdarbos atspoguļojās Latvijas mūzikas attīstība cauri laikiem, tautas mūzikas saspēle ar šodienas muzikālajām iespējām.

Pasākumā, starp 6000 skolēniem no visas Latvijas, piedalījās arī Staiceles  pamatskolas puiši – Regnārs Nerips, Ojārs Valters Nerips, Niks Andersons un skolotāja Maija Andersone. Viņi priecājās par koncerto redzēto, piedzīvoto un izjusto, sakot –  šis bija interesantākais no redzētajiem un dzirdētajiem koncertiem, nevienu  mirkli tajā nebija garlaicīgi! Mēs lepojamies par mūsu Latviju!

Ieskats “Latvijas Skolas Soma” atklāšanas pasākumā šeit: