Barikāžu laika atmiņas

Šī gada 19. janvārī Staiceles pamatskolā norisinājās svinīgs piemiņas pasākums, pieminot 1991.gada janvāra vēsturiskos notikumus.

Pie mums viesojās Staiceles lībiešu muzeja "Pivālind" vadītāja Indra Jaunzeme ar prezentāciju par barikāžu laika notikumiem. Viņa izstāstīja to staiceliešu atmiņas, kas piedalījušies Latvijai tik dramatiskajos notikumos. Skolēnus uzrunāja arī Juris Krastiņš un Einārs Bērziņš. Ikviens varēja uzdot klātesošajiem barikāžu dalībniekiem jautājumus, patriotiskā noskaņā pārdomāt mūsu zemes ne tik seno vēsturi un pacienāties ar tēju un cepumiem.

Emociju bija daudz un jaunajai paaudzei ļoti nozīmīgas, lai rosinātu domāt par savas valsts aizsardzību.

Šīs janvāra nedēļas laikā ikviens skolēns varēja iesaistīties arī radošajās darbnīcās skolas bibliotēkā pie bibliotekāres Ivetas Apsītes.

Emocijas. Pārliecība. Vēstures stunda. Savas zemes mīlestība.

Paldies ikvienam, kas dalījās atmiņās. Īpašs paldies Indrai Jaunzemei par vēstures liecībām. Paldies Ivetai Apsītei par pasākuma organizēšanu. Paldies Jurim Krastiņam un Eināram Bērziņam par vērtīgajiem atmiņu stāstiem. Paldies par darbu skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem: Dacei Štemerei, Evitai Treiliņai, Agnesei Timermanei, Kristai Brentei, Baibai Mežulei un Jānim Brentam.

Taču vislielākais paldies ikvienam 1991.gada barikāžu dalībniekam, kas pašaizliedzīgi aizstāvēja mūsu valsti un cīnījās par Latvijas brīvību un neatkarību.

Andas Timermanes teksts, Eināra Bērziņa un Ivetas Apsītes foto