Iniciatīvas "Latvijas skolas soma" pasākumi Staiceles pamatskolā

Skolas_soma

Iniciatīvas  „Latvijas skolas soma”

pasākumi

Staiceles pamatskolas skolēniem

2019. gada janvāris – maijs

Attēlu rezultāti vaicājumam “iniciatīva latvijas skolas soma”

Informācija par pasākumu

Pasākuma apraksts

Laiks: 2019. gada 8. aprīlī

Klase: 8.

Nosaukums: Radošā nodarbība Mana runa pārliecina

Kopā ar Ditu Nitišu un Dzintaru Rožkalnu radošajā darbnīcā skolēni uzzināja, kā prasmi uzstāties publikas priekšā var trenēt un ar uzdevumu un spēļu palīdzību atbrīvoties no satraukuma kļūdīties citu priekšā. Skolēniem tika doti praktiski padomi, kā veiksmīgi uzstāties un sagatavoties publiskai runai, kā arī bija iespēja pēc tam zināšanas izmēģināt praksē. Radošā nodarbībā tika veltīts laiks klausīšanās kultūras veidošanai.

Laiks: 2019. gada12. aprīlī

Klase: 7. – 9.

Nosaukums: Izglītojošs koncerts Atklāj ģitāru

Ģitāras spēles paraugdemonstrējumi un neredzētas, modernas ģitāras spēles metodes.

Tika demonstrētas dažādas tehnoloģijas, kuras šobrīd ģitāristi visā pasaulē izmanto, lai sasniegtu jaunus skaņu tembrus. Nodarbībā bija iespējams iepazīt akadēmiskā, populārā, džeza, roka un citus mūzikas stilus. Ģitārists Jānis Bērziņš demonstrēja akustisko, elektrisko, klasisko un basa ģitāru, kā arī efektu pedāļus un skaņu pastiprinātājus. Skolēniem bija iespēja tuvumā apskatīt ģitāras un, tiem, kuri vēlējās - pamēģināt dažādas ierīces, kuras pastiprina un izmaina ģitāras skaņu.

Laiks: 2019. gada 30. aprīlī

Klase: 5. – 6.

Nosaukums: Izrāde Lidojošais šķīvītis

Izrāde tikusi nominēta Spēlmaņu nakts 2017./2018.gada sezonā.                                                 Vai bez mums plašajā visumā ir vēl kādas dzīvas un saprātīgas būtnes, un vai šīs būtnes ir draudzīgas? Izrādē “Lidojošais šķīvītis” divi aizrautīgi pētnieki aicināja bērnus doties kosmiskā ceļojumā, meklējot nezināmas planētas un nezināmu planētu vēl mazāk zināmos iemītniekus. Ceļojuma dalībnieki iepazinās ar interesantiem zinātnes atklājumiem un teorijām, kā arī atsvaidzināja pamatzināšanas astronomijā. Apskatot citplanētiešu meklēšanu gan kā zinātnisku, gan sociālu fenomenu, izrādes tēli rosināja aizdomāties par to, ka būtiska ir  ne vien atvērtība jaunām zināšanām, bet arī vēlme un spēja izšķirt, kas ir īsts un, kas izdomāts.

Laiks: 2019. gada 31.maijā

Vieta: Staiceles pilsētas kultūras nams

Klase: 1.- 8.

Nosaukums: Ditas Balčus teātra muzikālā izrāde Kas par traku, tas par traku

Izrāde nominēta Latvijas teātru gada balvai „Spēlmaņu nakts 2013/2014” kategorijā - labākā izrāde bērniem.

Izrādes literārais pamats ir Ojāra Vācieša bērnu dzeja, muzikālo ietērpu veido Elizabetes Balčus oriģinālmūzika, vizuālo – Ingrīdas Zāberes neparastie tērpi. Izrādes īpašo gaisotni rada dzejas un mūzikas tēlu apvienojums, ko rotaļīgā vieglumā izspēlē aktieri un mūziķi. Arī skatītāji tiek aicināti līdzdarboties, piemēram, dejojot krakovjaku. Režija – Dita Balčus, mūzika – Elizabete Balčus, aktieri – Egija Silāre, Māris Bezmers /ģitāra/mūziķi – Elizabete Balčus / flauta, klavieres/, Kristiāna Abiļeva /čells/ , Gidons Grīnbergs /vijole/, Artis Gāga /saksofons/

Foto un video no skolas arhīva: https://photos.app.goo.gl/ShfKvr4Cf5LgWKq57

Skolēnu atsauksmes par pasākumiem:

Radošā nodarbība Mana runa pārliecina 2019. gada 8. aprīlī:

• Tagad zinu, kā jārunā, tikai bailes jāpārvar.
  • Jauki un interesanti pasniedzēji.
  • Brīnišķīga pieredze, ko paņemt no šīs nodarbības.
  • Mācīja, kā iekļauties laikā.
  • Patika, ka varējām līdzdarboties.
  • Pozitīvas emocijas pēc pasākuma.
  • Uzzināju, ka jāmācās kontrolēt sevi un savas izjūtas.
  • Bija ļoti smieklīgi! Sen nebiju tik ilgi smējies!

Izglītojošs koncerts Atklāj ģitāru 2019. gada 12. aprīlī:

• Bija interesanta nodarbība un man patika, jo ģitārists pastāstīja par ģitārām un spēlēja pazīstamas dziesmas (8. klase)
  • Patika, kā viņš stāstīja par savu ģitārista karjeras sākumu (9. klase)
  • Patika  ģitāras un to dažādās skaņas (8. klase)
  • Bija interesanti klausīties, jo daudz ko par ģitārām nezināju (9. klase)
  • Patika, ka varēju paspēlēt uz ģitāras, kaut gan darīju to pirmoreiz (9. klase)
  • Mierīgs koncerts ar stāstiem par dzīvi (8. klase)
  • Domāju, ka uzzināšu vēl kaut ko vairāk, jo tik daudz jau apmēram zināju (7. klase)

Izrāde Lidojošais šķīvītis 2019.gada 30.aprīlī:

• Bija interesanti stāsti par citplanētiešiem (5. klase)
  • Man patika, ka bija jādarbojas līdzi, bet nepatika, ka bija maz vietas. (6. klase)
  • Tam, ko stāstīja - varēja ticēt un varēja neticēt. Es drusciņ noticēju. (6. klase)