Latvijas skolas soma pasākumi

Iniciatīvas Latvijas skolas soma pasākumi

Staiceles pamatskolā

2020. gada septembris – decembris

Valmieras Drāmas teātra apmeklējums - Aktualitātes - Sociālās korekcijas  izglītības iestāde "Naukšēni"

Informācija par pasākumu

Pasākuma apraksts

Laiks:

2020. gada 2. oktobris

Vieta:

Staiceles pilsētas k/n

Klase: 1. – 9.

Nosaukums:

Koncertprogramma Šausmas operā

Šausmas Operā ir komiska, atraktīva un izglītojoša koncertprogramma, kurā uz skatuves ar klausītājiem satiekas divu dramatisku balsu īpašnieki - tenors un kontrtenors  - Mikus Abaroniņš un Jānis Ķirsis, lai kopā parādītu, kādas “šausmas” var likt sajust stipras un skanīgas operas balsis, kas ļauj uzzināt par operas skanējuma nozīmi tās dramaturģiskā stāsta atklāšanā, tā ļaujot labāk izprast operu, kā arī ļaut iepazīt balss skanējuma daudzveidību. Koncertā skanēja dažas no slavenāko operu ārijām, visu to noslēdzot ar kādu populārās mūzikas dziesmu, kas iegūst pavisam pārsteidzošu skanējumu, ja izdziedāta operas manierē.

Starp daudziem skaņdarbiem, programmā skanēja Žorža Bizē operas “Karmena” fragmenti, un Dž. Rosīnī “Kaķu duets”, neapoliešu tautasdziesma, latviešu komponistu K. Lāča un R. Paula dziesmas.

Laiks:

2020.gada 16. decembris

Vieta:

Staiceles pamatskola

Klase: 1. – 3.

Nosaukums:

digitāla izrāde platformā  Zoom MISIJA: ZEME

Zinātniska fantāzijas izrāde par nākotni - 2118. gadā Elizabete un Jānis ir retie uz planētas Zeme vēl izdzīvojušie cilvēki, kas nolēmuši kosmosa kuģī doties prom uz citu galaktiku un meklēt jaunas mājas. Zeme ir palikusi neapdzīvojama, to skārušas dažādas ekoloģiskas nelaimes, resursi ir izsīkuši un dzīvā daba vairs nevar pastāvēt.

Izrādē tika sapludināta zinātne ar fantāzijas pasauli, tā rosināja radoši un atbildīgi domāt par vidi, kurā dzīvojam. Bērni kopā ar abiem pētniekiem izzināja mūsu planētas rašanās noslēpumus un devās kosmosa misijā, saskaroties ar magnētiskajām vētrām, skābajiem lietiem, kiberērgļa uzbrukumiem, risināja problēmas ar kosmosa kuģi un citus negaidītus sarežģījumus.

Video par pasākumu norisi : https://photos.app.goo.gl/3XEtkArwcwkMztoE8

Skolēnu atsauksmes par pasākumiem:

Koncertprogramma Šausmas operā 2020. gada 2. oktobrī:

• patika, jo daudz dziedāja;
  • patika, ka tur bija kaķi un viņi ņaudēja tā, kā īstie kaķi;
  • es gribēju dziedāt līdzi, bet nemācēju dziesmas;
  • man patika tas kā viņi jokojās, bet nepatika, ka skaļi dziedāja;
  • nepatika tas, ka nebija īstas šausmas;
  • patika noslēguma dziesma un video;
  • mākslinieki bija piedomājuši pie vissmalkākajām detaļām. Nebija tādu brīžu, kad būtu garlaicīgi vai publika sēdētu bezdarbībā un klusumā;
  •  man ļoti patika tas, ka iesaistīja publiku un mācēja parādīt dažādus jokus un tajā pašā laikā parādīja savu talantu - dziedāja, spēlēja klavieres, pastāstīja dažādus pieredzes stāstus;
  •  es labprāt ietu vēl uz šādiem pasākumiem, citos tādos pasākumos gribas paņemt rokās telefonu, bet šoreiz tā nebija;
  •  bija aizraujoši, tas, ko bieži nedzirdam. Izpildītāji iesaistīja arī skatītājus;
  • varēja iepazīt jaunus operas stilus un dažādus faktus;
  •  bija interesanti paklausīties dažādas klavierspēles un vīriešu balss toņus maināmies no zemākā uz visaugstāko.

Digitāla izrāde MISIJA: ZEME 2020. gada 16. decembrī:

• izrāde bija smieklīga, interesanta, forša un mazliet baisa;
  • patika visa izrāde, īpaši, kad atrada ēdienu;
  •  man patika beigas, kad parādīja kā taisīja izrādi;
  • man patika smiešanās un jautrie mirkļi;
  •  interesanti bija par monstru un misiju pildīšanu;
  • nesapratu, kāpēc skaļi jākliedz, kā arī tas, ka paši visu laiku  rada dīvainas skaņas;
  • tur bija neiespējamas lietas, piemēram, ka kartupeļi var izaugt 5 minūtēs.