Mācību gads – noslēdzies

Skola

31. maijs – pēdējā 2016. / 2017. mācību gada diena. Staiceles vidusskolā tāpat kā citās izglītības iestādēs Latvijā – svētku diena. Rīts iesākās ar svinīgām brokastīm, uz kurām direktore Sandra Brokāne aicināja tos mūsu skolas audzēkņus, kuri šī mācību gada laikā veiksmīgi startējuši starpnovada vai valsts olimpiādēs un konkursos. Ielūgumu un īpašas pateicības no direktores saņēma Alise Tiltiņa (2. klase), Elizabete Timermane un Markuss Korps (3. klase), Regnārs Nerips un Elīza Kuzina (5. klase), Meldra Zālamane, Lauris Skujiņš un Elvīra Īle (6. klase), Ieva Loreta Reide, Klāvs Īle, un Miks Rumba (7. klase), Aleksis Oskars Strauts, Māris Barkovskis, Beāte Eva Sedleniece un Toms Poļaks (8. klase), Sonora Laksberga, Agnese Medne, Mārtiņš Ristamecs un Alise Krastiņa (9. klase), Adrians Miņins (11. klase), Ģertrūde Vīksna, Dana Silāja, Diāna Truhina (12. klase).

Svētku turpinājumā Staiceles vidusskolas kolektīvs – audzēkņi, pedagogi, tehniskie darbinieki, arī vecāki un vecvecāki – tikāmies kopīgā audzināšanas stundā skolas pagalmā, lai mirkli pirms vasaras brīvdienām rezumētu padarīto: jaukās sarunās novērtētu savus sasniegumus un veiksmes vai neizdošanos, dziesmās, dejās un teatralizētos uzvedumos paustu emocijas un iegūtās vērtīgās atziņas, kas bagātīgi krājušās visa mācību gada garumā, pateiktu paldies un suminātu. Viena no pateicībām –paldies mūsu skaņu meistaram Daināram Konrādam par vienmēr jauko sadarbību.

Katra klase bija sagatavojusi kādu priekšnesumu. Trešklasnieki apliecināja mīlestību Latvijai, 2. klase priecājās par gaidāmo vasaru, astotie – ar jokiem runāja par sev nopietnām lietām, sportiskie piektie dejoja rokenrolu, sestie un septītie dziedāja par krāsām un dzīvi skolā, 1. un 11. klases kopīgi iepriecināja ar skeču jeb stāstu par kādas vecmāmiņas rūpēm un mīlestību ikdienā. Paldies skolas saimniekam Ģirtam Ģedertam, jo arī viņš palīdzēja nelielās izrādes tapšanā! Bet 1. klase ar dziesmu Joka pēc alfabēts pie skolas atklāja pašu zīmētu un izveidotu Akmens burtu taku.

Svētku noslēgumā tradicionāli mūsu Pateicības rituāls, himnai skanot – Staiceles vidusskolas karoga svinīga nolaišana un Rokasspiediena rituāls. Un skolēniem vasara sākusies! Lai tā saulaina un iespaidiem bagāta!

Maija Andersone, Staiceles vsk. direktora vietniece