Mana novada dārgakmens

Šī gada pavasarī Latvijā tradicionāli noslēdzās konkurss par gada labāko būvi valstī. Tika pieteikti arī Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs-bibliotēka Sala un tilts pār Salacu ar tam piesaistīto tranzītielu. 30. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Gada labākā būve Latvijā 2016 apbalvošanas ceremonija, kur nominācijā Sabiedriskā jaunbūve godalgu saņēma arī Sala.

Līdztekus tam organizatori izsludināja zīmējumu konkursu skolēniem par tēmu Mana novada dārgakmens – gada būve. Kopumā bija iesūtīti 129 darbi. No Staiceles vidusskolas tajā piedalījās Alise Tiltiņa (3. klase), Meldra Zālamane (6. klase) un viss 4. klases skolēni ar audzinātāju Ingu Neimani.

Konkursi noslēgušies. Alojas novada dome un uzņēmējdarbības atbalsta centrs-bibliotēka aicināja jaunos māksliniekus uz godināšanas pasākumu tieši Salā. Skaistajās, gaišajās un mājīgajās telpās ciemiņus sagaidīja laipnas un smaidošas sejas. Vispirms bērni ar interesi noklausījās Zanes Landsmanes stāstījumu par modernās celtnes tapšanu un tās funkcijām.

Pasākuma turpinājumā jaunos māksliniekus uzrunāja un sarunās iesaistīja Alojas novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne. Viņa katram dalībniekam teica arī īpašu paldies. Alise Tiltiņa un Meldra Zālamane saņēma arī vērtīgu grāmatu par 2016. gada labākajām būvēm. Tur ievietoti abu meiteņu darbi, kas tika novērtēti kā vieni no labākajiem savā vecuma grupā bērnu zīmējumu konkursa balsošanas vietnē Facebook.

Savukārt saskaitot internetā nodotās balsis par skolēnu zīmējumiem, kuros bērni attēlojuši dažādus vides objektus: pirmajā vietā Līvbērzes vidusskolas zēnu mājturības ēka (442 balsis), otrajā vietā – tilts pār Salacu Staicelē (256 balsis), 3. vietā gājēju tilts pār Mūsu Bauskā (172 balsis). Prieks, ka Staiceles vidusskolā aug tik talantīgas jaunās personības un ka viņu mākslas darbi spēj uzrunāt cilvēkus visā mūsu valstī!

Paldies Alojas novada domei un bibliotēkas Sala komandai par mums parādīto godu svinīgajā apbalvošanas pasākumā un brīnišķīgo iespēju iepazīt šo daudzfunkcionālo ēku.

Inga Neimane,
Staiceles vidusskolas 4. klases audzinātāja