Nopelnītā atpūta Tērvetes dabas parkā

ekskursija

Pateicoties aktīvajiem Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupiņu “ Mārītes”  un ‘’Bitītes’’ vecākiem, kuru centība  ikgadējās  makulatūras vākšanas akcijā vainagojās ar  pirmo vietu Latvijā.  Uz vienu audzēkni visvairāk savāktais makulatūras daudzums – 315kg un kopā – 10100 kg. Balvā ‘’Latvijas valsts meži’’ sadarbībā ar  SIA ‘’Zaļā josta’’ un  biedrību ‘’ Latvijas Zaļā Josta’’ dāvāja iespēju līdz 40 cilvēku lielai grupai pavadīt brīnišķīgu dienu LVM dabas parkā Tērvetē.

Saulainā 7. septembra rītā bērni ar audzinātājām, auklītēm un vecākiem devās ceļā uz Tērveti. Bērni autobusā sevi nodarbināja ar dažādām aktivitātēm - zīmēšanu, dziedāšanu, jautru čalošanu un apkārtnes vērošanu.

Tērvetes dabas parkā bērnus sagaidīja salātzaļais vilcieniņš, kurš visus aizvizināja līdz “ Zaļajai klasei”, tur zinošās parka darbinieces pastāstīja par koku dzīves ciklu, par dabas savstarpējo sadarbību un par Latvijas mežos mītošo dzīvnieku daudzveidību. Bērniem bija  iespēja pierādīt savu erudīciju izzinošā spēlē par zvēriem un to pēdu nospiedumiem.

Pēc tam ceļš veda uz ‘’ Rūķu pilsētu’’ , kur bērni no sirds izskrējās, iejutās Rūķu dzīvē, spēlēja paslēpes un šķita, ka uz brīdi noticēja patiesai Rūķu klātesamībai.

Pa ceļam apmeklējām ‘’Rūķu ciemu’’, kur mājiņas tik maziņas, ka bērniem bija grūti iespraukties pa durvīm. Dzirnaviņas, kalēju un galdnieku darbnīcas, šķūņi un pagrabi. Redzējām  Rūķu raktuves, kurās tika filmēts kadrs par milzi mākslas filmā “ Sprīdītis”. Apstājāmies pie Annas Brigaderes mīļākās liepas. Bērni izbaudīja rotaļu laukumus, fotogrāfējās pie lielajām, no  koka darinātajām sēnēm.

Parkā pārsteigums sekoja pārsteigumam, laiks pagāja nemanot.

Paldies vecākiem,  audzinātājām, auklītēm un  – superīgajiem bērniem, par izturību ekskursijas un makulatūras vākšanas kampaņas laikā.

Paldies skolotājai Kaijai Kuzinai par organizatorisko pusi – koordinējot makulatūras vākšanu un transportu, lai mūs aizvizinātu uz Tērveti!

Viss turpinās un makulatūra tiek vākta arī šo mācību gadu.

Teksts Gunta Ristameca, Jautrīte Pelēkā

Foto Jautrīte Pelēkā