Skolotāju diena Staiceles pamatskolā

skolotaju diena

Kā jau tradicionāli katru gadu, Staiceles pamatskolā piektdien, 1.oktobrī, svinējām Skolotāju dienu, kad skolēni sveic, pārsteidz un iepriecina skolotājus.

Šogad par svētku noskaņu rūpējās 9.klases audzēkņi kopā ar klases audzinātāju Vizmu Lūsi.

Par to, ka tuvojas svētki varēja just visu nedēļu- devītie  gatavojās skolas rotāšanai, kopā sastādīja stundu sarakstu, izvēlējās mācību priekšmeta skolotājus, kurus labprāt aizvietotu, gatavojās  mācību stundām, intervēja skolēnus un skolotājus,  plānoja kā izzinoši un radoši sagatavot aktivitātes skolotājiem.

Dienu pirms svētkiem skolēni dekorēja telpas ar pašu veidotām dekorācijām, baloniem un ziediem, klāja un noformēja kafijas galdu skolotājiem.

Svētku rītā pie skolas ieejas skolotājus sagaidīja  jaunais šīs dienas  direktors Ernests Strokšs un viņa komanda- jaunie 9.klases skolotāji, sveicot ar ziedu pušķiem un apsveikumu Skolotāju dienā. Pedagogus pavadīja uz skolotāju istabu, kur radoši un izzinoši izklaidēties, malkojot kafiju un cienājoties ar viņu un vecāku sarūpēto garšīgo torti. Skolotājiem tika dots uzdevums uzzīmēt savu pašportretu un ar to nofotografēties, portreta īpašnieku pēc tam 9.klases audzēkņi mēģināja atminēt. Skolēniem šis uzdevums grūtības nesagādāja.

Pēc radošās pašizpausmes skolotāji demonstrēja savu dejotprasmi Tik Tok dziesmu pavadījumā. Šis bija visai interesants un smieklīgs izaicinājums.

Pēc aktīvās pauzes noklausījāmies skolotājas Vizmas Lūses sagatavoto prezentāciju par Erasmus+ projekta laikā tapušo ceļvedi Izaicinājumi, ierobežojumi un novatoriski risinājumi Eiropas izglītības situācijai jaunajā pandēmijas kontekstā. Paldies skolotājai un viņas komandai, kas ieguldījuši milzīgu darbu projekta realizēšanā.

Kad bijām gan mācījušies, gan veikuši sagatavotās aktivitātes, visi pulcējāmies kopā, lai apspriestu šajā dienā paveikto- kā veicās vadot mācbu stundas, kas patika, kas neizdevās kā plānots, vai nākotni vēlētos saistīt ar skolotāja profesiju?

Jaunajiem skolotājiem šī bija satraucoša un atbildīga diena - iespēja iejusties skolotāju lomā, sagatavojot un vadot mācību stundas.

9.klases audzēkņi demonstrēja sagatavoto video, kurā intervēja skolas skolēnus. Uzzinājām kādas ir skolēnu domas par to kādam ir jābūt skolotājam, kādas īpašības tam piemīt. No sirds izsmējāmies par video, kurā redzams kā veicām Tik Tok deju izaicinājumu.

Kā atzīst 9. klases skolēni: Skolotāju diena ļāva viņiem uz skolotāju ikdienu palūkoties no cita skatupunkta, tā bija interesanta pieredze, taču tas nav vienkāršs darbs. Apbrīnojama ir skolotāju nervu sistēma un pacietība ikdienā strādājot ar bērniem.

Sirsnīgs paldies 9. klases skolēniem un viņu audzinātājai Vizmai par radošo un izaicinājumiem bagāto dienu!

Sagatavoja: Anda Timermane

Foto: Einārs Bērziņš