Staiceles mazpulks apmeklē Meža ABC pasākumu Kuldīgā

Kuldiga

10. maija rīts Staiceles vidusskolas mazpulcēniem iesākās jau plkst. 4:00, kad devāmies ceļā uz tālo Kuldīgu, lai piedalītos pasākumā Meža ABC visiem, kas mīl dabu.

Pasākums norisinājās brīnišķīgi iekārtotā vietā Kuldīgas novadā, Struņķkrogā, kur īpaši padomāts par daudzām interesantām aktivitātēm bērniem, kas viņus gan iepazīstina ar mežu, gan palīdz izprast dabā notiekošos procesus un to, kā norit darbi mežā.  Meža ABC šogad norisinājās astoto reizi. Pasākumu reizi divos vai trijos gados rīko biedrība “Meža konsultants”, piedāvājot ikvienam meža nozares uzņēmumam iesaistīties pasākumā. Pirmais pasākums “Meža ABC” notika 2005. gadā un pulcēja nedaudz vairāk par 700 dalībniekiem. Pēdējos gados pasākumu apmeklējuši vairāk nekā 5000 dalībnieku.

Pasākuma laikā dalībniekiem bija jāapmeklē 7 pieturas punkti, kuros tika doti dažādi uzdevumi. Dažos kontrolpunktos varējām uzzināt vērtīgu informāciju par mežiem, to saglabāšanu, piestājām arī pieturā “Rāpuļi un abinieki”, kur jebkuram apmeklētājam bija iespēja paturēt un apmīļot mūsu valsts rāpuļus. Bijām pat punktā pie policijas, kur tika stāstīts par policijas ikdienas darbu un dalībniekus iepazīstināja ar tīmekļa vietni www.manadrosiba.lv. Ekskluzīva iespēja bija tikt pie sava pirkstu nospieduma, kuru, protams, izmantojām. Interesanti bija izmēģināt šaut ar loku un gaisa pistoli.

Pasākuma noslēgumā visi apmeklētāji veidoja kopēju mandalu no līdzpaņemtajiem sprunguļiem.

Mājupceļā apskatījām arī Kuldīgas rumbu, kur meklējām veldzi karstajā laikā. Būtu grēks doties mājās un neapmeklēt šo kultūrvēsturisko objektu. Sakām paldies par brīnišķīgo piedzīvojumu Liepupes mazpulka vadītājai Baibai Mantiņai, par iespēju būt pasākumā un gūt tik daudz pozitīvu emociju un daudz jaunu zināšanu par dabu!

Daba ir radījusi cilvēku, lai būtu, kas dabu dārgu tur un mīl, kas dabu apbrīno un saudzē.

Anda Timermane, Staiceles vidusskolas mazpulka vadītāja