Staiceles vidusskolā svin Igaunijas dienu

igauni

Laikraksts Auseklis 2018. gada 23. februārī:

Trešdien Staiceles vidusskolā notika Igaunijas diena. Pie staiceliešiem viesojās viņu draugu skolas – Hēdemēstes vidusskolas – direktore Aule Kinka un svešvalodu skolotājs Viktors Koops. Šāds draudzības pasākums rīkots par godu rīt, 24. februārī, gaidāmajai Igaunijas Republikas Neatkarības pasludināšanas 100. gadadienai.

Igaunijas dienā piedalījās gan Staiceles vidusskolas 7.—9. klašu, gan Staiceles Sporta profesionālās vidusskolas audzēkņi. A. Kinka un V. Koops bērniem stāstīja par savu valsti un skolu, bet vēlāk tika sarīkota viktorīna ar jautājumiem gan par Igauniju, gan Latviju. Pareizo atbilžu zinātāji tika pie balviņām. – Tas bija ļoti jauks pasākums, – vērtē Staiceles vidusskolas direktore Sandra Brokāne. Arī paši igauņi par šo tikšanos bija priecīgi un novērtēja staiceliešu sveicienu gaidāmajā kaimiņvalsts jubilejā – otrklasnieku izpildīto sagaidīšanas dziesmu un skolā uzstādīto Igaunijas karogu. S. Brokāne stāsta, ka Staiceles un Hēdemēstes vidusskola sadarbojas jau pāris gadu un rīko dažādus kopīgus pasākumus.

Savukārt 7. martā Staicelē gaidāma viktorīna par Olimpiskajām spēlēm. Par uzvaru sacentīsies komandas no visām Alojas novada skolām un arī Pērnavas apriņķa Hēdemēstes vidusskolas.

Līga LIEPIŅA

Maijas ANDERSONES foto