Tikšanās ar rakstnieci Agnesi Zarāni

7.oktobrī Staiceles pilsētas bibliotēkā notika tikšanās ar jauno, smaidīgo latviešu rakstnieci Agnesi Zarāni. Tikšanos apmeklēja Staiceles pamatskolas 6.klases skolēni. Pasākuma laikā skolēni ne tikai iepazinās ar rakstnieces daiļdarbiem “Slīdošās kāpnes” un “Laba meitene”, bet uzzināja arī kāda izglītība un prasmes nepieciešamas, lai varētu sarakstīt grāmatu. Rakstniece pastāstīja, ka grāmata “Slīdošās kāpnes” ir viņas izdzīvotās, piedzīvotās sajūtas un emocijas laikā, kad bija jāpārvācas no mazpilsētas uz dzīvi Rīgā. Bet ar lasījumu no grāmatas “Laba meitene” iepazīstināja tikšanās dalībniekus ar notikumiem, kas norisinās nedaudz savādākā stāstā.

Rakstniece iesaistīja skolēnus radošajā darbā- uzrakstīt savu mazo stāstu, kurā pats rakstītājs ir galvenais varonis. Tas bija diezgan sarežģīti, jo ne katram bija skaidrs, kas viņš vēlas būt, ko darīt pēc skolas beigšanas. Rakstīto lūdza noglabāt, lai pēc daudziem gadiem to izlasītu un redzētu, kas noticis šo gadu laikā.

Noslēdzot sarunu, rakstniece novēlējuma vārdus teica latgaliski, kurus bērni saprata, tādējādi izpelnoties vētrainus aplausus no skolēniem.

Sagatavoja: Anda Timermane

Zarāne